Jak pozbyć się krostek z twarzy

Choć nie jestem już nastolatką, zdarza mi się mieć problem z cerą. Pojedyncze krostki pojawiają się często własnie wtedy, gdy najbardziej mi zależy na ładnym wyglądzie. Co wtedy robić? Monik P. z Prostek

Reklama

Z powodu stresu, zmęczenia, a zwłaszcza przed okresem, na twarzy może pojawić się bolesna grudka. Jeśli zauważymy u siebie taką tendencję, warto zawsze nosić przy sobie antybakteryjny sztyft z korektorem (np. Lirene, Anti Acne 2w1, ok. 20 zł).

Gdy tylko poczujemy swędzenie czy ból pod skórą, smarujemy ją najpierw jedną stroną sztyftu, zawierającą kwas salicylowy, a następnie maskujemy fluidem, zamkniętym w przeciwległej końcówce kosmetyku. Krostka powinna zniknąć w ciągu kilku dni.

Dobrze jest się też zastanowić, w jakich miejscach wykwity pojawiają się najczęściej. Jeśli są to boki twarzy, winowajcą może być telefon, na którym zbierają się bakterie. Warto go więc często przecierać antybakteryjną chusteczką.

Jeśli zaś krostki upodobały sobie czoło, być może powodują to zanieczyszczenia osiadające na grzywce. W domu lepiej ją przypiąć, a skórę przetrzeć przeciwtrądzikowym tonikiem.

Kosmetyczka odpowiada na listy

Elżbieta Manowska jest kosmetologiem. Pracuje w warszawskim Instytucie Zdrowia i Urody Sharley. Doskonale zna tajniki kobiecej skóry i wie, jak o nią dbać, by jak najdłużej była zdrowa, piękna i młoda.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Zobacz również

  • Zanim pomalujesz usta

    Delikatnej skórze warg nie służą chłód i wiatr na zewnątrz, na przemian z suchym i ciepłym powietrzem w pomieszczeniach, w których kaloryfery grzeją bez opamiętania. więcej