Jak poprawić wygląd stóp: Domowe sposoby

Pomożemy ci zadbać o to, by twoje stopy były zdrowe oraz zawsze prezentowały się nienagannie w letnich sandałach.

W upalne dni chętnie prezentujemy stopy w sandałach i na koturnach. Niestety, po kilku godzinach noszenia takiego obuwia zazwyczaj zaczynamy czuć, że kostki i stopy pocą się i puchną. Drobne paski utrzymujące buty na nogach coraz bardziej wrzynają się w skórę, więc pojawiają się bolesne otarcia.

Co zrobić, żeby po takich torturach następnego dnia stopy znowu prezentowały się idealnie? Podpowiadamy: regularnie poddawać je kąpielom i zabiegom ziołowym, a ponadto stosować się do kilku nieskomplikowanych zasad.

Reklama

Dbanie o zdrowy i ładny wygląd stóp zaczynamy od tego, że po powrocie do domu siedzimy dziesięć minut z nogami ułożonymi wyżej bioder. Jeżeli uczucie ciężkości nie minie, przez kilka minut płuczemy łydki i stopy chłodnym strumieniem wody z prysznica.

Moczenie nie tylko na odświeżenie

Jeśli poważnym problemem jest opuchlizna, drobno posiekany pęczek pietruszki zalewamy dwiema szklankami wrzątku, po dwudziestu minutach odcedzamy płyn, zanurzamy w nim bandaż i ciasno owijamy łydki i stopy.

Trzeba wytrzymać z tym okładem przez kwadrans. Jeśli wstydzimy się brzydkiego zapachu stóp, można je wymoczyć w naparze herbacianym.

Zalewamy litrem wrzątku dwie torebki czarnej herbaty ekspresowej i wlewamy płyn do miski. Po trzydziestu minutach można włożyć tam nogi. By zobaczyć efekt, moczymy je tam przynajmniej kwadrans. Zaś sprawdzoną metodą na grzybicę jest zabieg czosnkowy.

Do dwóch litrów ciepłej wody dodajemy dwa rozgniecione ząbki czosnku i cztery łyżki octu jabłkowego. Moczymy chore stopy raz dziennie przez piętnaście minut.

Chwila relaksu dla strudzonych nóg

Ale nawet jeśli nie dostrzegamy u siebie żadnej z wyżej opisanych dolegliwości, możemy – dla poprawienia sobie nastroju – zafundować stopom miodową kąpiel nawilżającą.

Najpierw należy dobrze wymieszać łyżkę płynnego miodu z łyżką mydła w płynie, łyżeczką ekstraktu waniliowego i dwiema łyżkami olejku z migdałów. Potem mieszankę rozprowadzamy w misce z ciepłą wodą, po czym moczymy w niej nogi przez pół godziny.

Wszystkie zaprezentowane terapie można przeprowadzić w masażerach, a wtedy zalety zabiegu połączymy z przyjemnymi wibracjami!

Agnieszka Pacuła

Pomocne drobiazgi

By należycie dbać o stopy, zawsze miej pod ręką kilka drobiazgów

Klapki są latem obowiązkową częścią garderoby. Dbajmy o to, by były zawsze estetyczne i niepowycierane.

Kilka kostek lodu pozwoli ci przeprowadzić szybki masaż stóp i łydek.

Stopy bez pomalowanych paznokci nie będą ładnie prezentować się w odkrytym obuwiu.

Podstawą pielęgnacji stóp jest krem. Kobiety, które obserwują u siebie pękanie pięt, powinny mieć preparat, który pomoże na tę dolegliwość.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Twoje Imperium
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Nie wyrzucaj łupin po orzechach

    Po obraniu orzechów łupiny najczęściej wyrzucamy. Tymczasem można skorupki wykorzystać, by zadbać o swoją urodę, a także o zdrowie. więcej