Jak opalić się bez słońca

Duża dawka promieni słonecznych wysusza i niszczy skórę, powodując powstawanie głębokich zmarszczek. Podwyższa także ryzyko zachorowania na czerniaka.

Zdjęcie

/Arch./Wawa
/Arch./Wawa

Wybierz więc bezpieczną alternatywę dla słońca. Dzięki temu Twoje ciało będzie wyglądało świeżo, naturalnie i zdrowo.

Samoopalacze

To najprostsza i najszybsza metoda przyciemnienia skóry o kilka tonów w domowych warunkach. Masz do wyboru różne kremy, spraye i pianki. Są wygodne w użyciu, jednak trzeba nauczyć się równomiernie je rozprowadzać.

Reklama

Wtedy bowiem nie pozostawią smug, szczególnie widocznych w okolicach kolan, kostek, a także łokci. Należy nanieść je na umytą i osuszoną skórę.

Opalanie natryskowe

Szczególnie warto zdecydować się na nie przed tzw. wielkim wyjściem (wesele, chrzciny, komunia, studniówka). Zabieg jest całkowicie bezpieczny i jeśli wykonuje go doświadczona kosmetyczka, masz gwarancję, że ciało będzie idealnie równo opalone.

Zanim udasz się na wizytę do gabinetu lub zamówisz natrysk do domu, przygotuj skórę, wykonując peeling. Dzięki temu złuszczysz stary naskórek i kolor dłużej się utrzyma.

W skład preparatów używanych do natrysku wchodzą ekstrakty roślinne, a jego aktywnym składnikiem jest dihydroksyaceton. Cena za 1 zabieg: od 50 zł

Kosmetyki do twarzy

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu efektu opalonej twarzy, skorzystaj z pudru brązującego. Podkreślisz nim policzki brodę i czoło. Na rynku pojawiły się również specjalne ciemne żele, które przypominają fluid, ale nie są kryjące. Sprawiają wrażenie, że skóra jest lekko muśnięta słońcem.Cena: od 7 zł Monika Pawłowska

Zdjęcie

/Arch./Wawa
/Arch./Wawa

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Super TV
Więcej na temat:

Zobacz również