Jak olśnić gości swoim wyglądem?

Promienne spojrzenie

Przed nałożeniem cieni na powieki zatuszujmy zmarszczki bazą pod makijaż. Kosmetyk ten nie tylko ukryje wszelkie nierówności, ale także zapewni większą trwałość cieni i intensywność koloru.

Gdy zdecydujemy się na klasyczny makijaż oka z ciemniejszym zewnętrznym kącikiem oraz kreską, zacznijmy od najjaśniejszego cienia i stopniowo przejdźmy do ciemniejszych. Na końcu narysujmy eyelinerem kreskę i wytuszujmy rzęsy.

Reklama

Cera bez skazy

Sekretem dobrego makijażu jest nawilżenie cery i wyrównanie niedoskonałości.

Najpierw oczyśćmy twarz, szyję i dekolt peelingiem. Najlepiej enzymatycznym, który nie podrażni skóry. Potem nałóżmy nawilżającą maseczkę, a na końcu odżywcze serum.

Fryzura jak z salonu

Jeśli mamy dobrze ostrzyżone włosy, ułożenie fryzury nie powinno sprawić nam trudności. Wystarczy do tego okrągła szczotka i mocno utrwalająca pianka lub żel.

Po umyciu nałóżmy nawilżającą maskę, aby włosy pięknie błyszczały. Ułożoną fryzurę spryskajmy lekko lakierem, by nie zmieniła kształtu przez cały świąteczny wieczór.

Rewia radzi

Nie zarywajmy nocy, bo zdrowy sen jest najlepszym kosmetykiem odmładzającym. Gdy śpimy, cera się oczyszcza i regeneruje.

Zadbane dłonie

Dopełnieniem odświętnego wyglądu będzie polakierowanie paznokci. Przedtem jednak zadbajmy o wygładzenie płytki specjalną polerką (ok. 4 zł). Następnie nałóżmy na paznokcie odżywkę. Odsuńmy też skórki i opiłujmy paznokcie. Na gładkich i zadbanych lakier trzyma się znacznie dłużej i nie odpryskuje.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Zobacz również

  • Zanim pomalujesz usta

    Delikatnej skórze warg nie służą chłód i wiatr na zewnątrz, na przemian z suchym i ciepłym powietrzem w pomieszczeniach, w których kaloryfery grzeją bez opamiętania. więcej