Jak oczyścić i odżywić skórę na wiosnę?

Wiosenna pogoda jest dla nas powodem do radości. Jednak w słońcu wszelkie niedoskonałości cery są lepiej widoczne. Dlatego trzeba przywrócić skórze blask. Dobrze oczyszczona skóra lepiej wchłania składniki odżywcze z kremu lub maseczki.

Wystarczy usiąść w dobrze oświetlonym miejscu i krytycznie popatrzeć w lusterko. Z reguły okazuje się, że nie jest dobrze. Często skóra jest wysuszona, szara, skłonna do podrażnień. Przy cerze tłustej czy mieszanej mogło natomiast pojawić się więcej niż zwykle zaskórników i wyprysków.

Reklama

Taki skutek daje długotrwałe przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach, niedostatek wilgoci w powietrzu, nagrzewanym przez klimatyzację lub centralne ogrzewanie. Negatywny wpływ ma również zimowy niedostatek ruchu, co upośledza krążenie i odbija się na skórze, a także niedobór witamin i pierwiastków śladowych.

Poza tym niewłaściwe mycie. Nie wystarczy więc „ochlapać się” – twarz należy przyzwoicie umyć. Ale uwaga! Z reguły do mycia nie nadaje się zwykła woda z kranu, gdyż wraz z mydłem może podrażniać skórę. Najlepiej używać wody oligoceńskiej, źródlanej lub mineralnej.

Bardzo ważny jest też środek myjący. Do lat 30 przy normalnej, zdrowej cerze może to być łagodne mydło. Przy skórze wrażliwej, skłonnej do alergii czy dojrzałej warto kupić w aptece specjalny żel lub emulsję.

Złuszczaj i nawilżaj

Gdy mimo właściwego mycia i stosowania wypróbowanych kremów, skóra nadal jest szara, sucha, jakby spierzchnięta, to wbrew pozorom, nie należy jej wciąż natłuszczać, lecz wykonać gruntowne oczyszczenia z obumarłych komórek naskórka, czyli peeling. Bez tego zabiegu nie sprawdzą się nawet najlepsze kosmetyki.

W medycynie estetycznej najczęściej taki peeling, a zarazem odmłodzenie i odświeżenie cery, dają zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego.

W zakładzie kosmetycznym, poza peelingiem, na wiosnę najczęściej proponują nawilżanie, odżywianie skóry aktywnymi mieszankami substancji odżywczych.

Warto wiedzieć, że wśród różnych peelingów dostępnych na rynku najdelikatniejszy jest enzymatyczny. Ale każdy należy stosować zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu.

Po dobrze wykonanym peelingu skóra świetnie wchłonie maseczkę regenerującą, co od razu poprawi jej wygląd. Nie można również zapomnieć o odpowiednio dobranym do rodzaju skóry kremie nawilżającym, najlepiej z filtrem UV.

Masz nie tylko twarz

Wiosenny remont urody nie powinien ograniczać się do pielęgnacji twarzy. Zacznijmy od codziennego szybkiego spaceru. Następnie dwa razy w tygodniu postarajmy się o pół godziny ruchu na powietrzu.

Peeling warto zastosować na całe ciało. Następnie trzeba nałożyć odpowiednią emulsję lub krem. Również kąpiel borowinowa jest bardzo korzystna dla urody.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Świat Seriali

Zobacz również

  • Pestki dyni mają moc!

    Zawierają dużo cennego oleju, który nawilża, odżywia i chroni skórę. Pomaga także pozbyć się zmarszczek. więcej