Jak dbać zimą o stopy

Raz marzną, raz zaparzają się w ciepłych butach. Nic dziwnego, że potrzebują pomocy

Zapobiegaj poceniu

Rano zastosuj antyperspirant. Hamuje on rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemną woń i przeciwdziała odparzeniom. Wieczorem umyj stopy i wetrzyj krem hamujący pocenie się.

Reklama

Usuwaj zrogowacenia

Na podeszwach pojawiają się szybko. Dlatego, chcąc uniknąć szorstkiej, pełnej zadziorków skóry, regularnie złuszczaj zgrubiały naskórek. Najpierw wymocz stopy w wodzie z solą. Potem dokładnie wetrzyj peeling, spłucz. Osusz je ręcznikiem i nałóż regeneracyjną maskę (z parafiną, wit. E, F).

Zmiękczaj naskórek

W pielęgnacji stóp dobrze sprawdzają się preparaty z dużą ilością mocznika. Zmiękczają one naskórek, a przy tym chronią go przed pękaniem i przesuszeniem. Aby zadziałały skuteczniej, na posmarowane preparatem stopy załóż bawełniane skarpetki. Ciepło przyspieszy bowiem wchłanianie substancji odżywczych. Taki okład trzymaj na nogach choć godzinę.

Rozgrzewaj powoli

Przemarzłaś? Stopy zamocz w letniej wodzie i stopniowo zwiększaj jej temperaturę. Skórę osusz, wklep rozgrzewający krem (z cynamonem, papryką), załóż ciepłe ska rpety. Unikaj butów o wąs kich nosach (gdy stopy są ściśnięte, utrudnione jest krążenie, przez co szybciej marzną).

Pamiętaj!

Stopy masuj codziennie przez kilka minut. Ten zabieg poprawi ich ukrwienie (nie będą marzły) i elastyczność skóry.

Noś naturalne, bawełniane skarpetki. Ułatwi to skórze oddychanie. W pracy zmieniaj obuwie na lżejsze (dopasowane do temperatury pomieszczenia). Możesz również stosować przeciwpotowe wkładki do butów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Chwila dla Ciebie

Zobacz również