Henna na brwi

Jestem blondynką i mam bardzo jasne brwi. Chciałabym zrobić sobie hennę, ponieważ nie mam czasu na codzienny makijaż. Nie wiem jednak, czy henna brwi mi nie zaszkodzi, ponieważ cierpię na atopowe zapalenie skóry. Czy taki zabieg nie wywoła u mnie podrażnienia skóry? Patrycja z Zielonej Góry

W mojej praktyce nie wydarzyło się nic złego podczas zabiegu nakładania henny u osób z atopowym zapaleniem skóry. Nigdy jednak nie wiadomo, jaka będzie reakcja. Radzę więc poinformować kosmetyczkę o swojej dolegliwości.

Reklama

Proszę też poprosić o zrobienie próby na hennę i wodę utlenioną. Wykonuje się ją zwykle za uchem albo w zgięciu łokcia i czeka na reakcję do następnego dnia. Przed barwieniem brwi za pomocą henny warto też w przeddzień wykonać delikatny peeling.

Usunięcie martwego naskórka pozwoli na równomierne zabarwienie włosków.

Peeling może Pani zrobić sama w domu, używając do tego celu np. pasty cukrowej. Nie musi to być kosmetyk z drogerii. Wystarczy łyżkę brązowego cukru wymieszać z łyżeczką oliwki, np. dla dzieci, i łyżeczką soku z cytryny. Proszę uważać, aby mieszanka nie dostała się do oczu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Rewia

Zobacz również