Gładkie dłonie dzięki maskom

1. Spiesz się... powoli.

Reklama

Podstawą dbania o skórę rąk zimą jest zabezpieczenie jej przed chłodem i gwałtownymi zmianami temperatur. Dlatego noś ciepłe rękawiczki.

Nie myj też dłoni tuż przed wyjściem z domu. Wilgotna skóra na mrozie szybko traci elastyczność i może po pękać. Jeśli to jednak zrobiłaś, dokładnie osusz ręce i wklep w nie krem-maskę. Utworzy na ich powierzchni ochronną warstwę lipidową, chronią cą przed pierzchnięciem i szybkim przemrożeniem.

Wróciłaś do domu, a twoje dłonie są zimne i czerwone? Rozgrzewaj je powoli. Delikatnie je rozetrzyj i zanurz w letniej wodzie (nigdy gorącej!), lekko rozmasuj. Potem osusz, wklep odrobinę oliwki.

2. Zwykły krem zastąp maską. Dlaczego? Zawiera ona wyższe stężenie składników odżywczych, dzięki czemu skuteczniej ochroni skórę przed pierzchnięciem. Szybciej też zregeneruje.

Zimą godne polecenia są te zawierające oleje roślinne, alantoinę, witaminy A i E. Także mocznik i glicerynę (wiążąc wodę w skórze, zapobiegają jej wysuszaniu).

Maseczkę warto zastosować wieczorem. Nocą skóra w pełni wykorzysta dostarczone jej substancje odżywcze. Dłonie posmaruj maską, załóż foliowe rękawiczki, a na nie jeszcze bawełniane. Taki ciepły kompres sprawi, że rano dłonie będą aksamitne w dotyku.

3. Raz na tydzień zastosuj kurację. W zwilżone ręce wmasuj peeling. Jego drobinki usuną martwe, łuszczące się komórki naskórka. Dzięki temu substancje z zastosowanej później maski głębiej się wchłoną.

Skórę osusz i nałóż grubą warstwę maski lub specjalne rękawiczki nasączone odżywczymi składnikami. Połóż się na 30 min. Ty się zrelaksujesz, a skóra twoich dłoni dobrze zregeneruje.

Wypróbuj

Wygładzający krem-maska do rąk i paznokci AA Ethnic Beauty Japanese Ritual (10 zł);

Parafinowa maska na noc Bielenda Profesjonalna Pielęgnacja (11 zł);

Maska-rękawice do dłoni Efektima Pharmacare (15 zł);

Rękawiczki regenerujące Lirene Dermoprogram – dwustopniowy zabieg wygładzający: peeling i maseczka (15,90 zł);

Odżywczy krem-maska Dermiss 24 Lipid Protection (19 zł).

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Relaks

Zobacz również