Gdy słońce mocno świeci. Pielęgnacja skóry

Koniecznie smaruj się ochronnym preparatem.

Reklama

Gorące dni zachęcają cię do wylegiwania się na leżaku. Ale uważaj – to, że ty je lubisz, nie oznacza, że lubi je także twoja skóra. Wręcz przeciwnie. Długie opalanie się może przyczynić się do jej podrażnień, oparzeń i, niestety, szybszego starzenia się.

Zanim więc wyjdziesz na plażę (a dokładniej 20 minut wcześniej) twarz i całe ciało posmaruj ochronnym preparatem z filtrami UVA i UVB. Potem, co 2-3 godziny, powtarzaj aplikację. Dlaczego? Emusję wycierasz najczęściej ręcznikiem tuż po kąpieli w morzu czy jeziorze. Jeśli masz jasną lub wrażliwą cerę, wybierz krem z filtrem 30 lub 50.

Osoby o ciemniejszej karnacji mogą zdecydować się na kosmetyk z faktorem 20 (po kilku dniach z niższym faktorem). Pamiętaj, by nie opalać się w godzinach 11-14 (słońce świeci najintensywniej i może ci zaszkodzić).

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Bella Relaks

Zobacz również

  • Gdy nasza skóra traci dużo wody, staje się ona mniej elastyczna, szorstka w dotyku i matowa, z widocznymi niedoskonałościami. Problem ten dotyczy w szczególności osób ze skórą wrażliwą i suchą. Aby... więcej