Depilacja. Zabiegi dla wrażliwych

Czas pożegnać rajstopy i pokazać nogi. Ale co zrobić, gdy wszystkie metody usuwania włosów Ci szkodzą?

Zimą nie musiałaś przejmować się odrastającymi włoskami. Latem trudno je ukryć. Jeśli masz wrażliwą skórę, maszynka do golenia tylko ją podrażni i zanim zaczerwienienie zniknie, włoski zdążą odrosnąć. U niektórych osób pomaga stosowanie specjalnych balsamów do golenia na mokro, więc zanim porzucisz maszynkę na rzecz innej metody, wypróbuj jeszcze ten sposób.

Kłopoty z depilatorem

Z kolei usuwanie włosków depilatorem (lub woskiem) u osób ze skłonnościami do ich wrastania powoduje powstawanie nieestetycznych krostek. Ich widoczność może zmniejszyć codzienne stosowanie peelingów, ale jeżeli używasz samoopalacza, to ich działanie przyspieszy blaknięcie opalenizny. Od kilku lat na rynku dostępne są depilatory EPL, których działanie polega na usuwaniu włosków falami świetlnymi.

Reklama

Pozwalają usunąć włosy na okres do 8 tygodni, ale też nie u wszystkich osób dadzą oczekiwany efekt. Panie o jasnej karnacji i jasnych włoskach mogą nie być zadowolone, bo skuteczność tej metody wymaga wysokiego kontrastu między kolorem włosa a skóry. Krótko mówiąc – najlepiej sprawdzi się u brunetek o jasnej karnacji.

Poddanie się takiej depilacji w salonie kosmetycznym to wyrzucanie pieniędzy w błoto – usunięcie włosów z ud to koszt ok. 400 zł i zabieg trzeba powtórzyć kilkukrotnie w odstępie 2 tygodni, po czym włoski i tak po 2-3 miesiącach odrosną. Można też nabyć aparat do depilacji w domu, ale to wydatek co najmniej 1000 zł.

Stare, dobre kremy

Jeśli więc nie jesteś gotowa na duże wydatki, najlepiej jeśli użyjesz kremów do depilacji dla skóry wrażliwej. Wprawdzie usunięte nimi włoski odrastają równie szybko, jak po goleniu maszynką, ale metoda ta nie podrażnia skóry.

Laser, czyli po problemie

Najskuteczniejsza obecnie jest depilacja laserowa (warto upewnić się w gabinecie kosmetycznym, czy przypadkiem reklamowana jako laserowa nie jest jedynie depilacją EPL). Wymaga 5-10 powtórzeń zabiegu (co miesiąc), ale daje szanse na pozbycie się włosków na 10 lat. Przy czym też efekty bywają różne. Jest kosztowna – ok. 400 zł za depilację łydek.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

TV14
Więcej na temat:

Zobacz również