Depilacja twarzy

Jestem po pięćdziesiątce, mam cerę naczynkową i coraz więcej włosków na twarzy, zwłaszcza na policzkach. Pojawił mi się też wąsik pod nosem. Skąd się biorą te włoski i w jaki sposób je usuwać, aby jeszcze bardziej nie podrażnić naczynkowej skóry? Grażyna z Sandomierza

Reklama

Pani Grażyno, meszek na twarzy, który pojawia się po 50. roku życia, to efekt zmian hormonalnych związanych z klimakterium. W Pani przypadku polecałabym dwa sposoby samodzielnej depilacji.

Pierwszy to zastosowanie wosku do skóry wrażliwej. Muszą to być plastry przeznaczone specjalnie do depilacji twarzy. Drugim łagodnym, nie wywołującym podrażnień, środkiem jest pasta cukrowa.

W gabinecie mogę polecić zabieg z zastosowaniem Alkalain Wash, który nie tylko usuwa meszek, ale także likwiduje przebarwienia i odmładza. Po zabiegu przez około dwa dni cera jest nadwrażliwa i koniecznie należy ją chronić przed słońcem, smarując kremem z filtrem SPF 50.

Seria zabiegów z zastosowaniem Alkalain Wash sprawia, że włoski stają się coraz słabsze, krótsze i jaśniejsze. Są więc o wiele mniej widoczne. Ceny zabiegów, w zależności od gabinetu kosmetycznego, zaczynają się od 130 zł.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Rewia

Zobacz również