​Depilacja bikini - jak się do tego zabrać

W dzisiejszych czasach pozbywa się niechcianego owłosienia nie tylko z nóg i pach, ale również z okolic miejsc intymnych. Jest to szczególnie ważne latem, gdy wybierasz się na plażę lub basen i zakładasz odsłaniający wiele strój kąpielowy.

Zdjęcie

O depilacji okolic bikini myślimy przede wszystkim latem /123/RF PICSEL
O depilacji okolic bikini myślimy przede wszystkim latem
/123/RF PICSEL

Każda kobieta chce czuć się piękna zarówno w kostiumie, jak i w koronkowej bieliźnie, dlatego warto wiedzieć jak zabrać się do depilacji, by była ona jak najefektowniejsza i nie powodowała podrażnień. Skóra w okolicach bikini jest bardzo wrażliwa, dlatego należy pamiętać o paru złotych zasadach.

Sposoby na depilację bikini

Istnieje wiele rodzajów depilacji, lecz wciąż najpopularniejszym z nich jest golenie maszynką. To niestety metoda mało skuteczna, gdyż nowe włoski odrastają już po 2-3 dniach. Dodatkowo, każde zacięcie się w okolicach bikini grozi powstaniem niedużej, lecz trudnej do zagojenia ranki. 

Reklama

Jak tego uniknąć? Pamiętaj, by depilować się podczas kąpieli, gdyż ciepła woda rozmiękcza naskórek. Bądź delikatna i uważna; nie przyciskaj ostrza do skóry. Wiele kobiet używa depilatorów lub wosku, jednocześnie skarżąc się, że po zabiegu ciężko im uniknąć pojawiających się czerwonych krostek. 

Zwróć uwagę, by regularnie korzystać z odpowiedniego balsamu nawilżającego lub specjalnego preparatu po goleniu. Pomoże ci on pozbyć się podrażnień i zaczerwień.

Depilacja w domu czy u kosmetyczki?

Oprócz klasycznej depilacji francuskiej, która polega na usunięciu włosków tylko z okolic bikini, popularne są również inne jej rodzaje. Zwolenników wciąż zyskuje depilacja brazylijska, czyli pozostawienie owłosienia jedynie w formie cieniutkiego paska na wzgórku łonowym lub hollywoodzka, której efektem jest idealnie gładka skóra. 

Jeśli pierwszy ze sposobów możemy bezproblemowo wykonać samodzielnie w domu, tak drugi i trzeci należą do bardziej skomplikowanych. Wizyta u kosmetyczki staje się wówczas bardzo dobrym pomysłem, szczególnie że metody stosowane w gabinetach dają zazwyczaj o wiele dłuższe efekty niż golenie maszynką czy depilatorem. 

Najlepszy jest oczywiście dość drogi laser, który wymaga paru serii naświetlań. Jego rezultaty utrzymują się jednak aż kilka lat, dlatego wato rozważyć jego zastosowanie. Tańszym pomysłem może być skorzystanie z wosku. Wystarczy jeden zabieg, by pozbyć się niechcianego owłosienia, lecz trzeba podkreślić, że należy on do bardzo bolesnych, szczególnie podczas depilacji wrażliwych okolic miejsc intymnych.Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Zobacz również

  • Pestki dyni mają moc!

    Zawierają dużo cennego oleju, który nawilża, odżywia i chroni skórę. Pomaga także pozbyć się zmarszczek. więcej