Depilacja bez bólu. Czy to jest możliwe?

Bez bólu, bez podrażnień. Czy to jest możliwe?

Co wybrać?

Golenie maszynką – metoda jest prosta i niedroga, lecz zabieg trzeba powtarzać niemal codziennie. Jeśli się na nią zdecydujesz, zadbaj, by maszynka miała wyprofilowaną główką, nawilżający pasek i używaj pianki, to zminimalizuje podrażnienia skóry.

Reklama

Depilator – zabieg jest bolesny, ale włoski odrastają dopiero po około 3 tygodniach. Najłagodniej ze skórą obejdzie się depilator z nasadką chłodzącą i masującą. Ważne jest też ustawienie prędkości: do bikini – wolniejsza, do mniej wrażliwych miejsc – szybsza.

Wosk – metoda na ok. 2 tygodnie, mało bolesna. Do okolic bikini i pach stosuj woski tylko specjalnie do tych stref przeznaczone, naprawdę są delikatniejsze.

O czym należy pamiętać?

Jeśli wybierzesz depilator, usuwanie włosów poprzedź ciepłą kąpielą. Gdy skóra jest rozgrzana i zmiękczona wodą, ból jest znacznie mniejszy, bo włoski łatwiej wychodzą z mieszków włosowych. Przy tej metodzie depilacji pamiętaj, że im włoski są dłuższe i grubsze, tym depilacja jest bardziej bolesna.

Przy goleniu maszynką zadbaj o to, by skóra była idealnie czysta – bez resztek balsamu. Dlatego najpierw dobrze ją umyj, a następnie przystąp do usuwania włosków. W przeciwnym razie golenie będzie niedokładne. Maszynka zawsze powinna być ostra. Nawet lekko stępiona może podrażnić skórę.

Gdy zdecydujesz się na wosk, pamiętaj, by nie poprawiać raz już depilowanych miejsc. Pozostawione przez plaster włoski usuwaj pęsetą. Ponowne nałożenie gorącego wosku może poparzyć skórę.

Bez względu na metodę, jaką wybierzesz, nie zapomnij o robieniu pilingu ciała (przynajmniej raz w tygodniu). Zapobiegnie wrastaniu włosków. Ponadto codziennie wykonuj masaż szorstką myjką w kierunku „pod włos” i stosuj balsam do ciała.

A co potem?

Po każdym zabiegu usuwania włosków skóra musi mieć czas na regenerację. Szczególnie gdy depilacja była dość inwazyjna, np. depilatorem.

By zminimalizować zaczerwienienia, po depilacji opłucz skórę chłodną wodą i użyj balsamu nawilżającego albo kojącego. Przez przynajmniej 30 minut nie wkładaj ubrania, nawet to może skórę podrażnić.

One cię ukoją

Kosmetyki z alantoiną i D-panthenolem – alantoina ma działanie przeciwzapalnie i ściągające, wspomaga regenerację naskórka, a D-panthenol reguluje gospodarkę wodną skóry, czyniąc ją elastyczną.

Łagodzące olejki – oliwka dla dzieci, specjalny olejek po depilacji albo oliwa działają na skórę kojąco i regenerująco.

Zasypka dla niemowląt, puder mineralny, a nawet… mąka ziemniaczana. Są szczególnie przydatne po depilacji miejsc wrażliwych, jak strefa bikini albo pachy. Zapobiegają powstawaniu krostek.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Aloes nawilży najlepiej!

    Miąższ liści aloesu składa się w 96 proc. z wody, wnika jednak w skórę głębiej i wielokrotnie szybciej niż woda. Przyspiesza produkcję kolagenu, co ujędrnia skórę. więcej