Dekolt i szyja bez zmarszczek

Jedwabiście gładka, napięta skóra szyi i dekoltu odmłodzi cię nawet o 10 lat. Oto mój patent – masaż plus intensywna pielęgnacja. To działa!

● Chroń skórę przed słońcem Wychodząc na dwór, upewnij się, że dokładnie posmarowałaś kremem z filtrem SPF 15 szyję i dekolt. W słoneczny dzień – SPF 30-50. Wtedy masaż liftingujący przyniesie najlepszy efekt!

Skóra szyi z natury jest sucha – ma mało gruczołów łojowych i dosyć cienki naskórek. Podobnie na dekolcie. A z wiekiem staje się ona jeszcze bardziej delikatna. Dlatego na tych partiach ciała są widoczne drobne załamania i zmarszczki.

Reklama

Czy możesz coś z tym zrobić? Tak. Nawilżaj i wzmacniaj skórę – elastyczna lepiej poradzi sobie z siłą grawitacji sprzyjającą jej wiotczeniu i utracie jędrności.

Oto moje 4 wskazówki:

● Stosuj silnie działające kosmetyki przeciwzmarszczkowe, bogate w aktywne substancje, które zapobiegają odwodnieniu i uelastyczniają skórę, m.in. witaminy A+C+E, flawonoidy, peptydy, koenzym Q10, kwas hialuronowy oraz olejki roślinne.

● Staraj się nie garbić Prawidłowa postawa – proste plecy i uniesiony podbródek są niezawodnym sposobem na wzmocnienie mięśni szyi i zapobiegają powstawaniu „drugiej brody”.

● Śpij na niskiej poduszce Dzięki temu w czasie snu szyja będzie wygładzona, a nie podkurczona do piersi. Odpoczywaj na plecach. Spanie na brzuchu ze skręconą głową czy boku sprawia, że skóra na dekolcie marszczy się.

Poprawiam napięcie skóry

Rozprowadzam odrobinę olejku ujędrniającego w dłoniach (kiedy są ogrzane, zabieg jest przyjemniejszy) i lekko rozcieram go od piersi ku brodzie.

Potem dosyć energicznie masuję dekolt okrężnymi ruchami od środka ku ramionom, a szyję od podstawy ku żuchwie. Na koniec delikatnie oklepuję podbródek wierzchem dłoni, raz jedną, raz drugą. Zajmuje mi to 3 min.

Wzmacniam mięśnie szyi

Siadam prosto z lekko uniesioną brodą. Wewnętrzną stroną lewej dłoni gładzę szyję z boku, od góry do dołu, a palcami prawej przytrzymuję zagłębienie nad obojczykiem. I powtarzam to 5-8 razy.

Przesuwam dłonie w kierunku środka ciała (środek na szyi omijam, tam znajduje się tarczyca). Zmieniam ułożenie dłoni i robię taki sam masaż po przeciwnej stronie.

Rzeźbię ładny podbródek

Siedzę z uniesioną brodą i uśmiecham się, najpierw rozciągając z przodu dolną wargę nad górną. Potem delikatnie chwytam dolnymi zębami górną wargę (staraj się to robić bez wysiłku). Powoli uśmiecham się, naciągając usta w kierunku uszu.

Zrobisz to dobrze, wyobrażając sobie, że mięśnie szczęki ktoś ciągnie do tyłu i je przytrzymuje na środku na karku. Przytrzymaj uśmiech, licząc do 10. Odpocznij, oddychając i powtórz to wszystko raz jeszcze.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Świat kobiety

Zobacz również

  • Pestki dyni mają moc!

    Zawierają dużo cennego oleju, który nawilża, odżywia i chroni skórę. Pomaga także pozbyć się zmarszczek. więcej