Czy warto kupić masażer do ciała?

Wiem, że zabiegi z wykorzystaniem urządzeń emitujących podczerwień są skuteczne w walce z cellulitem. Mam jednak doświadczenie tylko z tymi używanymi w gabinetach kosmetycznych, a zastanawiam się nad kupieniem sobie małej, domowej wersji. Zuzanna z Olsztyna

Domowe wersje takich urządzeń są znacznie słabsze niż te gabinetowe. Można je porównać do pierwszych domowych depilatorów – działały, ale efekty były dość dalekie od tych, jakie zapewniał zabieg depilacji w gabinecie. Nie znaczy to jednak, że taki masażer nic nam nie da. Możemy go przecież używać częściej, nawet dwa razy dziennie.

Reklama

Jeśli więc jesteśmy zdeterminowane i mamy zamiar regularnie z niego korzystać, domowy masażer też poprawi stan naszej skóry. Przy wyborze warto pamiętać, że aparat do masażu ciała z lampą na podczerwień nie powinien kosztować mniej niż kilkaset złotych. Inaczej może budzić wątpliwości co do jakości wykonania, bezpieczeństwa lub po prostu skuteczności. Warto więc kupić produkt sprawdzonej firmy (np. Beurer, MG 70, ok. 250 zł lub Medisana, IVM, ok. 200 zł), która udziela na niego przynajmniej dwuletniej gwarancji.

Pamiętajmy też, że takie urządzenie wymaga częstego ładowania lub przerwy w pracy. Zwróćmy więc uwagę na maksymalny czas trwania jednorazowego użycia podany na opakowaniu. Jeśli jest krótszy niż 15 minut, korzystanie z masażera będzie bardzo uciążliwe.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Kobieta i życie
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Aloes nawilży najlepiej!

    Miąższ liści aloesu składa się w 96 proc. z wody, wnika jednak w skórę głębiej i wielokrotnie szybciej niż woda. Przyspiesza produkcję kolagenu, co ujędrnia skórę. więcej