Czy latem usuwać przebarwienia

Po powrocie z urlopu na twarzy zauważyłam liczne przebarwienia. Koleżanka doradziła mi, abym pozbyła się ich w gabinecie kosmetycznym – ale dopiero jesienią! Czy faktycznie muszę tak długo czekać? Beata (40 lat), Stalowa Wola

Koleżanka ma rację. Tego typu zabiegi wykonywane są zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym, kiedy skóra nie jest narażona na działanie promieniowania ultrafioletowego. Ale warto poczekać, bo są naprawdę skuteczne!

Główną rolę odgrywają w nich kwasy, które nie tylko przyspieszają usuwanie nadmiernie zabarwionych komórek naskórka, ale również zapobiegają dalszej produkcji pigmentu.

Reklama

To nie oznacza jednak, że latem nie ma Pani możliwości walki z przebarwieniami. Można sięgnąć po skoncentrowane kosmetyki o działaniu wybielającym.

Pomocne tu będą przede wszystkim emulsje, koncentraty i ampułki z zawartością witaminy C, arbutyny, wyciągów roślinnych z mącznicy lekarskiej, tarczycy bajkalskiej czy lukrecji. Proszę pamiętać o smarowaniu twarzy kremem z wysokim (50+) filtrem przeciwsłonecznym.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Wokół paznokci

    Ważnym elementem dbania o dłonie i paznokcie jest właściwa pielęgnacja skórek wokół płytek. więcej