Czereśnie dobre do pielęgnacji skóry

Francuzi odkryli ich zdrowotne właściwości już w czasach galijskich. Używali czereśni do leczenia artretyzmu (zawierają dużo witaminy B5) oraz migreny (przykładali do skroni rozgniecione owoce). Czereśnie zawierają także sporo wit. C, wapń, potas, jod i żelazo. Najcenniejsze dla cery są polifenole, które działają przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco i liftingująco.

Zdjęcie

/Arch. Bauer
/Arch. Bauer

Okład na sińce pod oczami: garść szypułek od czereśni opłucz i posiekaj. Zalej litrem zimnej wody, odstaw na kilka godzin (lub na całą noc). Następnie powoli doprowadź do wrzenia i gotuj na bardzo małym ogniu ok. 10 minut. Przestudź. W odwarze zanurz gaziki, aby dobrze nasiąkły. Ułóż je na na powiekach, usuń po 5 min.

Maseczka liftingująca: garść czereśni opłucz, wypestkuj, rozgnieć delikatnie na papkę. Połącz miąższ z ubitym białkiem jednego jajka. Posmaruj maseczką twarz, pozostaw 10 minut i spłucz letnią wodą.

Reklama

Maseczka odżywcza: wymieszaj po łyż- ce rozgniecionego miąższu czereśni, jogurtu naturalnego i oliwy. Nałóż na twarz na 20 minut. Spłucz zimną wodą.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Aloes nawilży najlepiej!

    Miąższ liści aloesu składa się w 96 proc. z wody, wnika jednak w skórę głębiej i wielokrotnie szybciej niż woda. Przyspiesza produkcję kolagenu, co ujędrnia skórę. więcej