Cera naczynkowa zimą

Teraz powinnaś szczególnie zadbać o swoją skórę, bo aura jej nie sprzyja – na dworze mróz, a w mieszkaniu suche powietrze. To powoduje, że naczynka pękają!

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

By ukoić podrażnienia

Cera naczynkowa jest najczęściej cienka i wrażliwa. Aby jej nie zaszkodzić, trzeba uważnie czytać informacje o składzie kosmetyków, których używasz na co dzień. Unikaj preparatów, które zawierają m.in. alkohol etylowy, aceton, mentol, glikol propylenowy, kwas witaminy A, mocznik. Regularnie stosuj maseczki wzmacniające naczynka oraz kremy, które także koją podrażnienia. Wszystkie preparaty powinny być hypoalergiczne i delikatne.

Zabiegi w gabinecie

Dzięki nim można wzmocnić ściany naczyń, a tym samym zapobiec ich rozszerzaniu. Mezoterapia bezigłowa. „Koktajl witaminowy” przeznaczony do wzmocnienia naczyń wprowadzany jest w głąb skóry za pomocą specjalnej głowicy emitującej impulsy elektromagnetyczne. Używane są preparaty zawierające m.in. witaminy C, PP i K, które wzmocnią ściany naczyń krwionośnych. Cena 250 zł (za jeden zabieg).

Reklama

Usuwanie rumienia. Do usunięcia drobnych naczynek powierzchownych używa się urządzenia X-lase z głowicą CPL. Wytwarza ona silne wiązki światła, które docierają w głąb naczyń i są tam pochłaniane przez barwnik krwinek czerwonych. Następnie pod wpływem wydzielanego ciepła drobne naczynka obkurczają się i zamykają. Cena 380 zł (za jeden zabieg).

Na co dzień i na noc

Codzienna pielęgnacja cery naczynkowej wymaga szczególnej uwagi i staranności. Do oczyszczania cery wybieraj delikatne kosmetyki przeznaczone do skóry naczynkowej, które ją nawilżą i wzmocnią. Dobrze sprawdzają się także płyny micelarne.

W drogeriach szukaj delikatnych kremów, które zawierają m.in. wyciągi z arniki, alg, witaminę C, rutynę. Krem na dzień powinien chronić skórę przed słońcem za pomocą filtru UV 15-20. Ważne jest też, by podczas mrozów stosować dodatkowo specjalistyczne kremy ochronne.

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Świat & Ludzie
Więcej na temat:

Zobacz również