Cera bez rumieńców

Nie tylko zimą należy zabezpieczać cerę naczynkową przed czynnikami atmosferycznymi. Również ciepłe pory roku mogą pogorszyć jej stan.

Wczesna wiosna, zanim jeszcze pojawi się mocne słońce, to najlepsza pora na to, by uporządkować stan naszej cery. Nawet przy tej wrażliwej, naczynkowej, możemy poddać się peelingom chemicznym w gabinecie kosmetycznym.

Reklama

Zmniejszą one widoczność pajączków. Warto taki zabieg powtórzyć kilka razy, bo nie tylko pomoże to zminimalizować zaczerwienienia, ale też odświeży i odmłodzi skórę. W przypadku bardzo widocznych zmian i pęknięć pomocne będzie laserowe zamykanie naczynek.

Taki zabieg dobrze przeprowadzić w gabinecie medycyny estetycznej. Można też poddać się zamykaniu naczynek prądem (elektrokoagulacja), ale efekty są dość nieprzewidywalne i często różnica „przed” i „po” nie jest zadowalająca. Co więcej, ta metoda nadaje się do pojedynczych pękniętych naczyń, np. wokół nosa, a nie na większych obszarach jak np. policzki.

Profilaktyka

By nie dopuścić do powstawania nowych pajączków, koniecznie powinnaś stosować kremy zmniejszające zaczerwienienia i wzmacniające naczynka. Bez wątpienia najbardziej skuteczne są kosmetyki marek aptecznych.

Jeśli Twoja cera jest nie tylko podatna na rumienienie się, ale też wrażliwa, z ostrożnością powinnaś podchodzić do kremów z zielonym, maskującym zaczerwienienia pigmentem, bo często wywołuje on podrażnienia.

Podobnie z filtrami UV – przy cerze naczynkowej są one konieczne, bo słońce zwiększa widoczność naczynek i sprzyja ich pękaniu, ale może się zdarzyć, że krem z filtrem nas uczula. Dlatego najbezpieczniej stosować oddzielnie krem pielęgnacyjny i oddzielnie krem z filtrem (co najmniej SPF20). Katarzyna Dzik

Co powinny zawierać kremy do cery naczynkowej?

Witamina K – zwiększa krzepliwość krwi i tym samym zapobiega mikrowylewom i pękaniu naczynek.

Flawonoidy – związki pochodzenia roślinnego – w kremach pojawiają się jako wyciągi z zielonej herbaty, miłorzębu, pestek winogron, skrzypu czy arniki, ale też co rusz pojawiają się nowe źródła tych związków; działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo oraz uszczelniają naczynia krwionośne.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

TV14

Zobacz również

  • Nie wyrzucaj łupin po orzechach

    Po obraniu orzechów łupiny najczęściej wyrzucamy. Tymczasem można skorupki wykorzystać, by zadbać o swoją urodę, a także o zdrowie. więcej