Brwi o idealnym kształcie

Brwi są jak dobrze dobrana rama do obrazu. To one sprawiają, że wyglądamy na smutne lub zdziwione. Podpowiadamy, jak dopasować ich linię do kształtu twarzy. Dzięki temu ukryjesz jej niedoskonałości. Katarzyna Bogdańska - National Brow Expert Benefit.

Regulacja na okrągło

Reklama

Jeśli twoje czoło, policzki i broda tworzą okrąg, zadbaj o mocniejsze wyeksponowanie brwi – podkreśl je kredką lub cieniem. Nie nadawaj im zaokrąglonego kształtu!

Łuk powinien zaczynać się jak najniżej przy nosie i zdecydowanie unosić się aż do 2/3 długości. Aby optycznie wysmuklić twarz, końce brwi powinny być ostro opuszczone, jednak nie mogą kończyć się niżej, niż początek łuku.

Brwi do kwadratu

Masz mocne rysy i zdecydowanie zarysowaną szczękę? Aby wyglądać subtelniej, nadaj swoim brwiom kształt łagodnego łuku. Zaokrąglenie go u nasady nosa i w miejscu zagięcia (około 2/3 długości) zmiękczy kanciaste rysy.

Do kwadratowej twarzy pasują przedłużone brwi. Możesz domalować włoski kredką z woskiem lub woskiem z cieniem. Dobierz odcień, który będzie wyglądał naturalnie.

Łuk dla trójkąta

Szerokie czoło, wydatne kości policzkowe i spiczasta broda wymagają precyzyjnego wyregulowania brwi. Muszą być one uniesione, a jednocześnie łagodnie zaokrąglone. Zadbaj o to, by były wąsko osadzone, czyli zaczynały się jak najbliżej nosa.

Aby trójkątna twarz wyglądała na wydłużoną i zyskała ładne proporcje, dobrze jest skrócić nieco łuki. Uważaj jednak, by ich końce nie były zbyt wąskie.

Sposób na owal

Przy twarzy pociągłej najtrudniej popełnić błąd w wyborze kształtu brwi, bo ma ona ładne, harmonijne proporcje. Obowiązuje jednak zasada, by nie wyprowadzać łuku zbyt wysoko, bo w ten sposób twarz dodatkowo się wydłuży. Brwi powinny być delikatnie uniesione i lekko kanciaste w kształcie.

Super trik

Regulując brwi w domu, najlepiej używać pęsety (woski są mniej precyzyjne i wymagają dużej wprawy). Wyrywaj włoski po kąpieli lub ciepłym prysznicu, gdy skóra jest rozgrzana, a pory rozszerzone. Dzięki temu będziesz odczuwać mniejszy dyskomfort, a włoski łatwiej dadzą się usunąć.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Show
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Aloes nawilży najlepiej!

    Miąższ liści aloesu składa się w 96 proc. z wody, wnika jednak w skórę głębiej i wielokrotnie szybciej niż woda. Przyspiesza produkcję kolagenu, co ujędrnia skórę. więcej