ABC skutecznej depilacji

Jak usunąć zbędne włoski i sprawić, żeby skóra była gładka i jednocześnie niepodrażniona. Ponieważ każda z nas ma inną grubość skóry i różną wrażliwość na ból, warto dopasować indywidualnie najlepszy zabieg dla siebie. Każdą metodę testuj kilka dni przed wyjściem na plażę – może okazać się nieskuteczna lub wywołać podrażnienia. Pamiętaj o złotej zasadzie: dzień przed depilacją zrób porządny piling skóry.

Wosk: efekt na dłużej

Reklama

1. Jeśli chcesz mieć spokój z włoskami przynajmniej przez cały urlop, skorzystaj u kosmetyczki z zabiegu depilacji woskiem twardym. Będziesz miała idealnie gładką skórę co najmniej przez 3–4 tygodnie! 2. Wosk twardy nakłada się na skórę jak pastę i zdziera po zastygnięciu (bez użycia pasków). Jest on znacznie skuteczniejszy niż wosk miękki (na tzw. paskach) – usuwa włoski, które mają 1 mm długości. Poza tym zabieg jest znacznie mniej bolesny i za jednym razem usuwa się wszystkie włoski.

3. Ta metoda polecana jest nawet paniom ze skórą wrażliwą, a także do depilacji bikini. Wosk twardy nie tylko depiluje, ale także pielęgnuje skórę.

4. Zabieg najlepiej wykonać 3 dni przed założeniem bikini. Przez ten czas skóra zregeneruje się.

Woskowanie w domu

Wosk rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Nakładamy go pod włos za pomocą szpatułki (by włoski się zaczepiły). Zrywamy go po naprężeniu skóry – również pod włos.

Kremy dla niecierpliwych

Kremy i żele do depilacji to kosmetyki działające ekspresowo. Wystarczy je nałożyć i po kilku minutach zmyć! Razem ze strumieniem wody spłuczesz włoski. Często zawierają substancje pielęgnujące. Zaletą kremów jest też niska cena.

Jeżeli masz delikatną i wrażliwa skórę, kremy i żele do depilacji mogą ją podrażniać. Dlatego przed aplikacją na całą nogę lub bikini warto zawsze zrobić test. Niestety, kremy czasem niezbyt dokładnie usuwają włoski (szczególnie grube).

Maszynka last minute

Jeśli nie znalazłaś czasu na depilację, tuż przed wyjściem na plażę użyj tradycyjnej maszynki do golenia. Nigdy jednak nie depiluj suchej skóry! W ten sposób łatwo o podrażnienia i skaleczenia.

Altenatywą dla pianek do golenia może być oliwka dziecięca, którą nakłada się tuż przed goleniem. Zostawia ona na skórze ochronny film, minimalizuje podrażnienia i zabezpiecza przed zranieniem. Po goleniu koniecznie nałóż na skórę balsam z panthenolem, który złagodzi mikropodrażnienia.

Alternatywa dla lasera

Ostatnio na rynku kosmetycznym pojawił się nowy zabieg EpilFree. Stanowi on alternatywę do dość drogiej depilacji laserowej. Zabieg ten przynosi porównywalne efekty, a w przeciwieństwie do depilacji laserowej można go wykonywać o każdej porze roku. Już po 12 godzinach od depilacji EpilFree można wyjść na plażę.

Po depilacji mechanicznej, np. woskiem lub pastą cukrową, kosmetyczka rozpyla składnik aktywujący i wmasowuje toner. Wszystkie składniki zawarte w kosmetykach są pochodzenia naturalnego. Po zabiegu ilość włosów jest znacznie zredukowana, ich odrastanie jest spowolnione aż o 80 proc. Cena zabiegu to 40–180 zł (w zależności od partii ciała).

Konsultacja: Małgorzata Maciejczyk-Domańska, kosmetolog, właściciel ka kliniki CHIC SPA

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Życie na gorąco

Zobacz również