4 kroki do pięknej cery

Chociaż czasem wieczorem padamy z nóg, warto wygospodarować chwilę na pielęgnację twarzy.

Reklama

Oczyszczanie

Przez cały dzień nasza skóra wydziela sebum i osadzają się na niej zanieczyszczenia. Poza tym większość pań używa również kosmetyków kolorowych, by podkreślić urodę i zatuszować niedoskonałości cery. Dlatego bardzo istotne jest dokładne oczyszczenie twarzy.

W zależności od rodzaju skóry, możemy sięgnąć po mleczko lub żel. Coraz większą popularność zdobywają również toniki micelarne. Ciekawym sposobem na oczyszczenie skóry jest użycie naturalnego olejku, np. migdałowego, który doskonale radzi sobie ze zmywaniem wodoodpornego tuszu do rzęs.

Złuszczanie

Gdy na skórze dojdzie do nagromadzenia obumarłych komórek, mogą pojawić się wypryski. Dlatego należy pamiętać o regularnym stosowaniu peelingu. Częstotliwość złuszczania zależy od grubości skóry. Np posiadaczki cery tłustej i mieszanej powinny pozbywać się obumarłych komórek 2-3 razy w tygodniu. Jeśli zaś skóra na twarzy jest cienka i sucha, wystarczy zrobić ten zabieg raz na dwa tygodnie. Obecnie w drogeriach można kupić różne rodzaje peelingów. Oprócz tradycyjnych, grubo- lub drobnoziarnistych, są również dostępne peelingi enzymatyczne, odpowiednie dla osób o wrażliwej skórze.

Maseczka

W zależności od naszych potrzeb można ją stosować 1-2 razy w tygodniu. W sezonie letnim warto sięgnąć po świeże warzywa i owoce, by zrobić np. maseczkę z zielonego ogórka. Bardzo popularne i skuteczne są także maseczki z glinki zielonej. Jeśli borykamy się ze zmarszczkami, sięgnijmy po produkt z enzymem Q10.

Krem

Wybór odpowiedniego kosmetyku jest uzależniony nie tylko od rodzaju skóry, lecz także od pory dnia i roku. Gdy naszym problemem jest przesuszająca się cera, wieczorem możemy sięgnąć po bardziej bogaty krem, półtłusty lub tłusty. Posiadaczki skóry przetłuszczającej się powinny unikać tego typu kosmetyków i szukać kremów nawilżających o lekkiej konsystencji. Latem wybierajmy kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym, natomiast zimą stawiajmy na gęstsze kremy ochronne, które nie zawierają w swym składzie dużej ilości wody.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Świat Seriali

Zobacz również