Zabłyśnij dzięki swojemu makijażowi

Jeśli chcesz rozświetlić ramiona lub dekolt, zamiast balsamu lub olejku z połyskującymi drobinkami użyj bazy rozświetlającej do makijażu. Daje subtelniejszy efekt. Możesz ją także wymieszać ze zwykłym balsamem do ciała.

Jeśli chcesz optycznie powiększyć biust, jasny rozświetlacz nałóż na okrągłości, a ciemniejszym kolorem (np. pudrem rozświetlająco-brązującym) zaakcentuj rowek między piersiami, lekko rozcierając kosmetyk.

Reklama

Gdy nakładasz rozświetlacz na nogi, pamiętaj, by nałożyć go tylko na środkową część ud, kolan i piszczele. W ten sposób optycznie je wyszczuplisz.

Dodanie połysku na boki nóg, może nie tylko je „pogrubić”, ale także podkreślić ich niedoskonałości, np. cellulit. Ponętnie i ładnie wyglądają rozświetlone nogi, gdy są opalone.

Jak stosować kosmetyki rozświetlające?

Rozświetlona skóra wygląda młodziej i bardziej świeżo. To zasługa odbijania światła, które daje efekt optycznego wygładzenia.

Jednak pamiętaj o podstawowej zasadzie stosowania tego typu kosmetyków – najważniejszy jest umiar.

Wybierz jeden lśniący element makijażu i użyj albo balsamu, albo pudru, albo cieni do powiek. W przeciwnym razie zamiast stylowo, możesz wyglądać trochę groteskowo.

Przy nakładaniu rozświetlacza na twarz pa miętaj, że ten kosmetyk optycznie powiększa!

Błysk oka

Najbezpieczniej jest wybrać cienie w kolorze kości słoniowej lub jasnego beżu. Mocne kolory z brokatem dodają lat.

Połyskujące cienie do powiek, nałożone w wewnętrzne kąciki oczu, „odświeżą” spojrzenie, sprawią, że oczy i twarz wyglądają na bardziej wypoczęte.

Rozetrzyj je też pod łukiem brwiowym – w ten sposób wyeksponujesz ładny rysunek brwi.

„Połyskujący” makijaż oczu jest tak efektowny, że kreski narysowane eye-linerem są już zbędne.

Wystarczy, że mocno wytuszujesz rzęsy.

Rozświetlona cera

1. Gdy wybierasz kosmetyk rozświetlający cerę, pamiętaj, aby jego drobinki były małe i tylko dyskretnie rozświetlały. Wtedy zmarszczki będą wydawały się mniejsze.

2. Popularnym sposobem na dodanie twarzy blasku jest miejscowe rozświetlenie skóry przy pomocy bazy lub pudru.

Nakładamy je wysoko na kości policzkowe oraz na skronie powyżej łuku brwiowego.

3. Symboliczne rozświetlenie daje naniesienie połyskującego pudru na grzbiet nosa i łuk Kupidyna (miejsce nad górną wargą).

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Gładsze i młodsze Paznokcie, podobnie jak skóra i włosy, nie są odporne na upływ czasu. Z wiekiem stają się cieńsze i bardziej podatne na uszkodzenia. Wzmocnij je olejkiem, np. cytrynowym,... więcej