W jaki sposób utrwalić szminkę

Szminka dłużej utrzyma się na ustach, gdy przed malowaniem wklepiemy w nie odrobinę podkładu.

Maluję usta pomadkami w mocnych kolorach. Po kilku minutach szminka zaczyna się ścierać i cały makijaż wygląda niestarannie. Strasznie krępuje mnie, gdy podczas np. spotkania ze znajomymi, pijąc ze szklanki lub kieliszka, zostawiam na szkle ślad szminki.

Czy jest jakiś sposób, by pomadka lepiej trzymała się ust? Dominika (45 lat), Łódź

Reklama

Chroń wargi przed utratą wody

Generalnie szminka dłużej utrzymuje się na ustach gładkich i dobrze nawilżonych. Dlatego wargi należy chronić przed utratą wody i regularnie (np. raz w w tygodniu) pilingować. Doskonałym „balsamem” utrzymującym je w dobrej kondycji jest zwykły miód, który polecam np. wieczorem wmasowywać w usta.

Jeśli zaś chodzi o samo malowanie, zalecam tuż przed nim delikatnie przypudrować wargi, potem pomalować je konturówką, a na samym końcu szminką. Pomadkę można odcisnąć na chusteczce i po chwili nałożyć na wargi drugą warstwę szminki. Taki warstwowy makijaż zdecydowanie przedłuży trwałość szminki. Co do odcisku pomadki na szklance, zachęcam do wypróbowania pewnego triku. Przed piciem proszę delikatnie zwilżyć usta językiem. Wilgotna warstewka przeciwdziała śladom na szkle.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Konturing ust - odmładzający trend w nowoczesnym makijażu

    Po modzie na modelowanie konturów twarzy, mamy nowy trend – na modelowanie ust. Wszystko po to, by były jeszcze ładniejsze i bardziej zmysłowe. więcej