Świetlisty makijaż nude dla pięćdziesięciolatki

Reklama

Postaw na lekki połysk, bo optycznie przywraca twarzy ładny owal i ociepla cerę, ujmując jej co najmniej 10 lat, a przy tym makijaż wygląda niezwykle naturalnie.

Wielkim sprzymierzeńcem twojej urody jest rozświetlacz. Stosuj go jednak z umiarem na skórę, na której wcześniej rozprowadziłaś podkład, najlepiej anti-aging, np. wypełniający zmarszczki. Niewielką ilość rozświetlacza wklep opuszkami palców pod oczami od kącika zewnętrznego lub wewnętrznego.

Przypudruj twarz pudrem w odcieniu fluidu (dobranym do swojej cery). Muśnij też rozświetlaczem najbardziej wypukłe punkty na policzkach, to opromieni twarz blaskiem.

Optycznie powiększ oczy

Umaluj całe górne powieki do linii ich zagłębienia jasnym cieniem, np. beżowym. To doda im wypukłości. Rzęsy górne lekko wytuszuj czarną lub brązową maskarą tzw. push up (nowość!) która mocno je wywinie i dzięki temu optycznie otworzy oko.

Nanieś też tusz na dolne rzęsy. Koniecznie brwi umaluj brązową kredką.

Przywróć wyrazistość ustom

Pociągnij je starannie pomadką z pielęgnacyjnym sztyftem z witaminami, to nawilży i subtelnie nabłyszczy ich naskórek. Wybierz odcień, zbliżony do swoich warg.

Ewa Stasiak, konsultacja Edyta Wieniawska, wizażystka

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Świat kobiety

Zobacz również