Stopy – przygotuj je na karnawał

Bez pęknięć

Skóra na podeszwach jest znacznie grubsza niż na innych częściach ciała, ale łatwo ulega przesuszeniu i rogowaceniu. Aby zapobiec pękaniu, codziennie ją nawilżajmy. Pięty smarujmy maścią lub kremem z witaminą A.

Przed karnawałowym balem wymoczmy stopy w wodzie z solą, posmarujmy grubą warstwą kremu i załóżmy na noc bawełniane skarpety. Rano stopy będą gładkie i delikatne.

Reklama

Gładkie jak aksamit

Szorstkie pięty wyglądają nieestetycznie i niszczą rajstopy. Usuwajmy więc zrogowacenia specjalnym pilnikiem lub pumeksem. A do wody, w której moczymy stopy, dodajmy łyżkę sody oczyszczonej – wygładzi szorstką skórę i zapobiegnie nieprzyjemnemu zapachowi. Delikatności skórze nada też sok z cytryny.

Sprawne i giętkie

Po wieczornej kąpieli wymasujmy stopy, aby nie bolały w czasie tańca. Możemy to zrobić dłońmi lub użyć specjalnych drewnianych rolek albo kauczukowej piłeczki. Przed masażem natłuśćmy lekko stopy lub dłonie olejkiem, np. ze słodkich migdałów albo soi.

Masujmy okrężnymi ruchami, a podbicie złożoną w pięść dłonią. Wykonajmy również kilka prostych ćwiczeń, np. chwytanie palcami chusteczki do nosa, chodzenie na palcach, a potem na piętach.

Pielęgnację stóp zakończmy polakierowaniem paznokci. Możemy wybrać taki sam kolor jak na paznokciach u rąk albo o ton ciemniejszy.

Stop obrzmieniom

W szpilkach nogi wyglądają pięknie, ale nie czują się najlepiej. Aby nie puchły i nie bolały, po tańcu usiądźmy. Zbyt długie stanie w butach na wysokich obcasach powoduje silne napięcie mięśni i ścięgien, a w konsekwencji obrzmienie stóp. Siedząc, nie zakładajmy nogi na nogę, bo to zaburza krążenie krwi.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Zobacz również

  • Makijaż dla puszystych

    Masz okrągłą twarz? Dowiedz się, jak wyszczuplić pulchną buzię, co musisz mieć w swojej kosmetyczce, a czego bezwzględnie unikać. więcej