Sposoby ozdabiania paznokci

Nawet jeśli zazwyczaj nie malujesz paznokci, to w karnawale zapewne zdarzy Ci się okazja, by ozdobić je szalonymi barwami lakierów i wzorami. Oto, co masz do wyboru.

Najmodniejsze lakiery

Na co dzień producenci proponują kolory raczej „brudne” – brązy, bordo, dalekie od jaskrawości odcienie zieleni, odcienie szarości, czerń – oraz naturalne beże i barwy cieliste.

Reklama

W wersji wyjściowej sprawdzą się lakiery metaliczne, opalizujące, z brokatem. Wciąż modne są paznokcie we wzorki i z fakturą (np. z naklejanymi na całą powierzchnię płytki paznokcia kuleczkami).

Efekty specjalne

Lakier pękający: By uzyskać niepowtarzalny wzór, użyj lakieru pękającego. Na paznokcie pomalowane lakierem bazowym o jednorodnym kolorze, po jego wyschnięciu, nakładasz lakier pękający.

Uważaj, by nanosząc tę warstwę w jednym miejscu, nie przejechać pędzelkiem więcej niż raz. W czasie schnięcia na powierzchni lakieru tworzą się przerwy, przez które prześwituje lakier bazowy.

Zestawy do tworzenia takiego wzoru oferuje m.in. Oriflame (Very Me Nail Graffiti, ok. 10 zł) i Inglot (Crazy Nails, ok. 30 zł).

Najlo: To drukarka do paznokci, która pozwala na naniesienie na nie jak najwymyślniejszych wzorów.

Urządzenie ma wgrane gotowe do zastosowania projekty, ale można też wprowadzić do niego dodatkowe, własne motywy. Najlo znajdziesz w salonach stylizacji paznokci. Cena: ok. 5 zł za paznokieć.

Efekt reliefu: Na brzeg paznokcia pomalowanego wcześniej lakierem bazowym nałóż bezbarwny lakier, a następnie zanurz paznokieć w słoiczku z brokatem lub kuleczkami do zdobienia. Brzeg paznokcia zyska delikatny efekt reliefu.

Możesz też nanieść brokat na cały paznokieć lub użyć szablonu, przez który nałożysz lakier bezbarwny, albo stempla, a następnie posypać błyszczącymi drobinkami.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

TV14
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Ożyw bladą cerę różem

    Ten kosmetyk możesz nakładać na policzki, brodę, czubek nosa, nawet powieki. Dzięki niemu będziesz wyglądała na wypoczętą. Pamiętaj jednak o kilku zasadach. Po pierwsze: mniej znaczy więcej. Już... więcej