Sposoby na idealnie pomalowane oczy

To one najbardziej przyciągają uwagę w całym makijażu. Tymczasem, w przypadku większości z nas, wygląd oczu wymaga drobnej korekty. Jak je malować, w zależności od problemu, podpowiada Sergiusz Osmański, dyrektor artystyczny perfumerii Sephora.

Opadające powieki - ważny jest cały makijaż

Jego zadaniem jest powiększenie oka oraz optyczny lifting twarzy. Zacznij od rozprowadzenia nawilżającego podkładu na całej buzi, włączając skórę pod oczami. Następnie na obszar tuż nad kośćmi policzkowymi nałóż i dokładnie wklep rozświetlający korektor.

Ukośnie poniżej nałóż róż (możesz go wyciągnąć aż na skroń). Brwi zaczesz do góry i przyciemnij cieniem – to „podciągnie” powiekę do góry.

Reklama

Linię górnych rzęs zaznacz cienką kreską eyelinera. Cienie do powiek nałóż według schematu: jaśniejszy na środku, dokładnie nad źrenicą, ciemniejszy po bokach, aż pod brwi.

1. Rozświetlający korektor catrice ok. 13 zł

2. Zestaw cieni do brwi essence ok. 11 zł

3. Eyeliner eveline ok. 11 zł

4. Podwójne cienie essence ok. 12 zł

Zmarszczki - liczy się dobry krem i jasne cienie

Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie skóry wokół oczu. Przy siateczce drobnych zmarszczek idealnym kremem będzie liftingujący, czyli napinający skórę. Cienką warstwą nałóż go pod oczy i w zewnętrznych kącikach (uwaga, możesz odczuwać lekkie „napięcie” skóry, do którego trzeba się przyzwyczaić).

Przy głębszych zmarszczkach natomiast, wybierz krem rozświetlający, który odbijając światło, da wrażenie gładszej skóry wokół oczu. W żadnym z powyższych przypadków nie pudruj powiek. Pokryj je tylko jasnym, matowym cieniem, a samą linię pod łukiem brwiowym zaznacz połyskującym, w kolorze szampana.

W wewnętrznych kącikach oczu zrób „punkciki” rozświetlaczem. Dwa razy wytuszuj rzęsy.

Kosmetyki dla Ciebie:

1. Pojedynczy matowy cień do powiek catrice ok. 17 zł

2. Połyskujący cień do powiek catrice ok. 12 zł

3. Rozświetlający krem pod oczy skinetic ok. 25 zł (apteki)

4. Krem pod oczy YsthéAL avene ok. 95 zł (apteki)

Obniżone kąciki oczu uniesiesz cieniem lub eyelinerem

Pod nazwą „obniżone kąciki” kryją się dwa problemy. Można mieć po prostu taki kształt oczu, w którym zewnętrzny kącik jest położony niżej niż wewnętrzny – i jest to niezależne od wieku.

Drugą sytuacją jest opadająca z wiekiem skóra powieki, ale nie całej, a jedynie właśnie w zewnętrznym kąciku oka. W obu przypadkach rozwiązaniem jest taki sam makijaż.

Uwaga: Bardzo ważny jest też kształt brwi – łuki powinny się stopniowo wznosić i jak najmniej opadać w dół na końcach.

Makijaż cieniami: Jaśniejszym odcieniem pokryj całą powiekę – w wewnętrznym kąciku rysunek powinien kończyć się tuż pod brwią, w zewnętrznym wznosić się pod kątem w kształt kociego oka. Ciemniejszym odcieniem zaznacz sam zewnętrzny kącik.

Makijaż eyelinerem: Kreski rysowanej wzdłuż gór nych rzęs nigdy nie dociągaj do końca zewnętrznego kąci ka oka. Kilka milimetrów wcześniej zacznij ją stopniowo unosić ku górze. W wersji wieczorowej wyciągnij ją powyżej poziomu załamania powieki.

Za blisko rozstawione oczy - "kocie oko" eyeliner lub cienie

Jeśli robisz makijaż cieniami, trzymaj się rysunku, który „wyciąga” zewnętrzne kąciki oczu na boki. Najjaśniejszy cień nakładaj zawsze w wewnętrznych kącikach i stopniowo przechodź do najciemniejszego w zewnętrznych.

Idealny dla ciebie jest też makijaż z kreską eyelinera w stylu lat 60. W wewnętrznym kąciku zacznij ją jednak rysować dopiero od miejsca, gdzie rosną pierwsze rzęsy.

Za daleko rozstawione - mało cieni, kreska bez "ogonka"

Tutaj potrzebne są zabiegi dokładnie odwrotne. Makijaż zrobiony cieniami nie może wychodzić poza zewnętrzne kąciki oczu, a ich kolory dobieramy tak, żeby różnica między najjaśniejszym i najciemniejszym nie była zbyt duża.

Kreskę eyelinera prowadzimy od samego początku w wewnętrznych kącikach i nie dociągamy do końca linii rzęs. Rysujemy ją tak, by była najgrubsza nad źrenicą.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Konturing ust - odmładzający trend w nowoczesnym makijażu

    Po modzie na modelowanie konturów twarzy, mamy nowy trend – na modelowanie ust. Wszystko po to, by były jeszcze ładniejsze i bardziej zmysłowe. więcej