Popraw oczy makijażem

Umiejętnie zrobiony potrafi nie tylko zakamuflować niedoskonałości. Także wydobyć i podkreślić indywidualny charakter i piękno każdej z nas.

Wyraziste spojrzenie zza okularów

Można tak pomalować oczy, aby zniekształcenia spowodowane przez szkła były jak najmniej widoczne.

Szczególną uwagę warto zwrócić na kształt brwi i kolorystykę cieni. Ważnym kosmetykiem dla Ciebie jest też dobry korektor.

Reklama

Brwi to jedyny element oprawy oka, którego nie zakrywają okulary. Powinny być podkreślone kredką lub cieniem o ton ciemniejszym od koloru włosów. Warto zadbać o to, by miały idealnie skorygowany łuk.

Jeśli jesteś krótkowidzem, używaj ciemnych, satynowych cieni. Kontur oka obwiedź jasną kredką. To je powiększy.

Przy nadwzroczności sięgaj po cienie matowe w stonowanych kolorach, albo subtelne pastele, które ładnie podkreślają oko. Rzęsy tuszuj z umiarem.

NASZA RADA

Aby uniknąć nieładnych odcisków, jakie zostawiają na nosie i skroniach oprawki Twoich okularów, na miejsca te nałóż bazę pod makijaż. Dopiero potem zastosuj podkład, a na koniec odrobinę pudru. Dzięki temu skóra jest lepiej chroniona.

1 Cień do powiek w formie miękkiej kredki, Golden Rose,13,50 zł 2 Tusz do rzęs, który idealnie się rozprowadza, Max Factor, 34,99 zł3 Matowe cienie do użycia na sucho i na mokro, Paese, 19,90 zł.

Problem − małe i wąskie oczy

Potrzebne Ci będą cienie, najlepiej satynowe lub perłowe, w dwóch odcieniach oraz dobry tusz do rzęs.

Na środek górnej powieki nałóż jasny cień, a ciemniejszym zaznacz jej zewnętrzną część. Rozetrzyj granice między nimi, wyciągając cienie ku łukowi brwiowemu.

Podkręć rzęsy zalotką i dobrze je wytuszuj. Jeśli nie używasz zalotki, sięgnij po mascarę podkręcającą rzęsy. To najlepsza metoda na błyskawiczne powiększenie oka.

W żadnym wypadku nie obrysowuj oczu ciemną kreską. Nic bardziej ich nie pomniejsza niż czarny eyeliner... Używaj białej albo kremowej kredki lub cienia, które nakładaj wzdłuż linii dolnych rzęs.

Unikaj rysowania kreski, która wychodzi poza zewnętrzny kącik oka. Taki sposób malowania dodatkowo wydłuża optycznie oczy, co jest niekorzystne, gdy i tak są one wąskie.

Podobny efekt daje silniejsze wytuszowanie rzęs w zewnętrznym kąciku. Dlatego, pokrywając rzęsy mascarą, podkreśl mocniej zwłaszcza włoski w środkowej części powieki. Wypróbuj tusz w kolorze granatowym lub brązowym zamiast czarnego.

Zapomnij o ciężkim, przytłaczającym makijażu i postaw na subtelne, pastelowe kolory.

NASZA RADA: Jeśli masz krótkie rzęsy, pomyśl o ich trwałym ( max.do 2 miesięcy) zagęszczeniu, podkręceniu i wydłużeniu przez doklejenie sztucznych. Taki zabieg w gabinecie kosztuje od ok. 250 zł i jest idealny dla osób o małych oczach. Podwinięte, gęste rzęsy otwierają oko, odwracając uwagę od tego, że jest niewielkie.

1 Tusz do rzęs False Lash Wings, nowość L’Oreal Paris, 53 zł 2 Cienie do powiek Big Eyes odbijające światło, Maybelline, 33 zł 3 Biała kredka do powiek, Oriflame, ok. 20 zł.

Ukryj opadające powieki

Pamiętaj, że bardzo ważny jest nie tylko kolor, ale także odpowiednia aplikacja kosmetyków.

Z wiekiem niewielki fałd skóry pod brwiami powiększa się i zaczyna przykrywać ruchomą część powieki. Można go optycznie „podnieść”.

Cień w ciemniejszym kolorze nakładaj na opadający fałd skóry, a ruchomą część powieki maluj jasnym kolorem.

Aplikuj cienie przy otwartym, rozluźnionym oku, patrząc prosto przed siebie. Tylko w ten sposób będziesz w stanie nałożyć kosmetyk na strategiczne miejsce, czyli na opadającą część powieki.

Zadbaj o oprawę oka. Brwi powinny być wyregulowane i przyciemnione, tak, by były dobrze widoczne. Ukształtuj ich łuk w ten sposób, aby był zdecydowanie uniesiony do góry.

Rzęsy podkręcaj zalotką i starannie podkreślaj mascarą zwiększającą objętość. To ładnie „otworzy” oko i odwróci uwagę od opadającej powieki.

Korzystaj z cieni rozświetlają cych w kolorze białym, jasnobeżowym lub kości słoniowej. Aplikuj je w wewnętrznych kącikach oczu, pod najwyższym punktem łuku brwiowego i blisko linii rzęs. Zapewni to świeżość spojrzeniu.

NASZA RADA

Używaj kredki do obwodzenia konturu oka. Na górnej powiece kreskę wyciągaj poza zewnętrzny kącik oka, odrywając ją wyraźnie od linii rzęs i lekko wywijając ku górze.

Dolną powiekę zaakcentuj brązowym lub szarym cieniem, wyciągając go poza zewnętrzny kącik oka ku górze. Pozostaw jasny prześwit pomiędzy kreską na górnej a cieniem na dolnej powiece.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Na żywo
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Aby optycznie zmienić kształt nosa, możesz zastosować jedną z dwóch metod wykonania makijażu (konturowania): mokrą lub suchą. Tę pierwszą robisz za pomocą ciemnego lub jasnego podkładu,... więcej