Pędzle. Sztuka perfekcyjnego makijażu

Zachwycamy się często makijażem wykonywanym przez wizażystów. Same też możemy zrobić piękny make-up. Pomogą w tym pędzle wybrane przez profesjonalistę.

Zdjęcie

Pędzle ułatwią nam malowanie. /123/RF PICSEL
Pędzle ułatwią nam malowanie.
/123/RF PICSEL

Do podkładu

Równomiernie rozprowadza fluid. Kompletowanie swojego zestawu warto zacząć od niego. Daje dokładniejszy efekt niż nakładanie palcami, bo dociera do trudno dostępnych miejsc, np. przy nosie. Pozwala też na mieszanie kilku odcieni podkładu.

Do różu

Naturalnie podkreśla policzki. Taki pędzel może być ukośnie ścięty albo łagodnie zaokrąglony. Jego kształt jest tak wyprofilowany, żeby dopasować się do kości policzkowych. Dzięki temu wystarczy musnąć policzki, by idealnie je podkreślić.

Reklama

Do cieni.

Efektownie modeluje powieki. Najbardziej przydatny jest pędzelek owalny. Ułatwia on stopniowanie i mieszanie kolorów, pomaga dodać spojrzeniu głębi. Z jego pomocą można podkreślić kontur oczu. Są też ścięte pędzelki do cienkich kresek na powiekach.

Do sypkiego pudru

Idealnie wykończy makijaż. Zaokrąglona forma pędzla ułatwia dozowanie oraz równomierne nakładanie na twarz zarówno pudru sypkiego, jak i w kamieniu. Warto wybrać taki o gęstym, ale delikatnym włosiu, który daje w kontakcie ze skórą poczucie komfortu.

Do nakładania szminki

Usta dłużej zatrzymają kolor. Powinien być dość sztywny, by ułatwić gładkie rozprowadzenie pomadki i modelowanie konturu ust. Przyda się zwłaszcza przy makijażu wieczorowym.

Do bronzera

Dobrze modeluje owal twarzy. Z okrągłą główką (może mieć kształt zaokrąglony albo ścięty), znakomicie dozuje kosmetyk na skórę. Pomoże optycznie wyszczuplić rysy twarzy. Pozwala również na delikatnie przyciemnienie kolorytu twarzy, szyi oraz dekoltu.

Do podkładu mineralnego

Gwarantuje perfekcyjny make-up . Pękaty kształt tzw. pędzla kabuki umożliwia pokrycie twarzy podkładem w pudrze. Kosmetyk nakładamy okrągłymi ruchami, delikatnie wcierając go w skórę.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Olivia
Więcej na temat:

Zobacz również