Olśnij makijażem

W sylwestrową noc możesz sobie pozwolić na prawdziwie wystrzałowy makijaż. Dozwolone są intensywne kolory, brokat, a także sztuczne rzęsy i tipsy!

Reklama

Nieskazitelna twarz

Zacznij od złuszczenia naskórka przy pomocy peelingu. Dzięki niemu cera będzie gładka, a makijaż dłużej się na niej utrzyma. Następnie wklep w skórę bazę utrwalającą, potem zaś nałóż podkład o ton jaśniejszym od koloru Twojej cery. Nawet jeśli jest matujący, warto go jeszcze delikatnie oprószyć pudrem trans parentnym.

Dopiero wtedy przejdź do modelowania twarzy. Kości policzkowe podkreśl bronzerem lub różem. Partie twarzy, które chcesz wyszczuplić, muśnij ciemnym pudrem, a te, które pragniesz uwydatnić, jasnym.

Najnowszy trend to tzw. pawie oko, czyli mocny makijaż cieniowany, który kończy się pod samym łukiem brwiowym. Oczywiście musi się mienić! Za to usta powinny być stonowane, podkreślone jedynie błyszczykiem.

Dłonie i paznokcie

Starannie wypielęgnowane dodadzą Ci klasy i wdzięku. Zanim zajmiesz się paznokciami, nałóż maseczkę na dłonie. Jeśli są mocno spracowane, najszybciej zregenerujesz ich cienką skórę, zanurzając je w ciepłej parafinie. Po tym krótkim zabiegu będą nieskazitelnie gładkie i delikatne jak aksamit.

Paznokcie powinny być dość długie i opiłowane w migdałek lub szpic. Kwadratowy kształt jest już niemodny, poza tym optycznie poszerza palce. Jeże li Twoje naturalne paznokcie nie są idealne, wybierz te sztuczne. Pamiętaj jednak, by wcześniej zeszlifować płytkę swojego paznokcia drobnoziarnistym pilnikiem – w ten sposób unikniesz odklejenia tipsów.

Tegoroczny trend sugeruje pokryć je ciemnymi, matowymi kolorami, a także tymi, które nadają efekt piasku.

MP

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Super TV

Zobacz również

  • Zazdrościsz kobietom o dużych oczach? A może masz kompleksy z powodu opadających powiek? Poznaj tajniki makijażu, który nada twoim oczom idealny kształt i poprawi ich proporcje. więcej