Modne malowanie paznokci

Reklama

Gdy trafnie dopasujemy zarys paznokci, ręce wydadzą się bardziej smukłe. Wybierając kształt paznokci, warto wziąć też pod uwagę wygląd obłączka (białego rąbka widocznego u dołu paznokcia) – radzi ekspert. Jeśli jest mocno zaokrąglony, bardziej zaokrąglamy też paznokcie.

Dobierz kształt płytki do dłoni

Kwadratowe paznokcie doskonale prezentują się na smukłych dłoniach, o długich palcach. Optycznie nieco skracają płytki.

Squoval to połączenie kwadratu z owalem. Ten elegancki kształt płytek o zaokrąglonych bokach warto wybrać, jeśli mamy pulchne palce.

Okrągłe płytki pasują idealnie do rąk o szerokich i niezbyt długich palcach. Ten kształt polecamy też przy łamliwych paznokciach.

Migdał to kształt, który optycznie wysmukla szerokie płytki paznokci. Wydłuża też krótkie palce. Ale zbyt długie paznokcie są niepraktyczne.

Niczym biżuteria

Miniaturowe cyrkonie to idealne dopełnienie sylwestrowego manikiuru. By uzyskać efekt jak na zdjęciu, nakładamy na paznokcie odżywkę. Gdy wyschnie, pokrywamy je dwoma warstwami srebrnego lakieru. Chwytamy cyrkonię zwilżonym patyczkiem i przyklejamy do suchej płytki. Całość pokrywamy top coatem.

Cieniowane

Efekt ombre na paznokciach jest bardzo modny. Możemy go uzyskać, malując paznokcie pastelowym lakierem, który po wyschnięciu pokrywamy specjalnym topem do cieniowania. Przy każdej aplikacji zmienia on odcień lakieru na ciemniejszy. Możemy tak cieniować każdy paznokieć z osobna albo stopniować intensywność koloru od jednej warstwy na palcu wskazującym, po cztery na małym palcu.

Kosmiczne folie

Do wyboru są dwa warianty manikiuru w stylu „Gwiezdnych wojen” – srebrny lub złoty. By ozdobić paznokieć, najpierw wygładzamy go bazą (lakierem podkładowym). Zanim lakier wyschnie, nakładamy na płytkę wyciętą folię i dociskamy. Na koniec pociągamy paznokieć topem.

Brokatowy french

To pełna elegancji alternatywa dla paznokci w całości zdobionych brokatem. Zaczynamy od wyrównania powierzchni płytek odżywką. Potem nakładamy warstwę lakieru w odcieniu jasnego beżu, np. z kroplą różu lub lila. Po trzech minutach dodajemy kolejną warstwę.

Następnie czekamy przez pięć minut. Teraz malujemy lakierem z mieniącymi się drobinkami (srebrnymi albo złotymi) same końcówki paznokci.

Louboutin

To oryginalna stylizacja inspirowana kolorystyką słynnych szpilek marki Louboutin. Pokrywamy paznokcie bazą. Potem nakładamy dwie warstwy czerwonego lakieru.

Gąbeczkę do makijażu zamaczamy w czarnym lakierze i stemplujemy nią kolejno każdy paznokieć, począwszy od połowy aż po sam kraniec. Na zakończenie, gdy płytki całkiem wyschną, pokrywamy je błyszczącym lakierem nawierzchniowym.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Olivia

Zobacz również