Makijaż wykonany pędzlami

Sergiusz osmański, makijażysta, dyr. artystyczny marki Sephora

Makijaż z pomocą pędzli jest bardziej dokładny i trwalszy, niż robiony bez nich. Na sukces idealnego makijażu składają się m.in. dobrej jakości akcesoria, którymi wykonujemy make-up. Do indywidualnego użytku wystarczy na początek pięć: do podkładu, różu, cieni, sypkiego pudru i do makijażu ust. Do wyboru są pędzle układane ręcznie (najtrwalsze!) lub maszynowo, z włosia naturalnego albo syntetycznego, o zróżnicowanych cenach.

Reklama

Pędzle syntetyczne świetnie sprawdzają się do aplikacji kosmetyków o konsystencji kremowej lub półpłynnej, jak np. podkłady i szminki. Łatwiej utrzymać je w czystości niż naturalne, bo nie chłoną wilgoci. Myjemy je po każdym użyciu. Można użyć do tego wody z mydłem lub specjalnego szamponu do pędzli, np. Sephora, 32 zł. Pędzle z naturalnego włosia są bardziej chłonne, dlatego używamy ich do aplikacji kosmetyków sypkich – pudrów i cieni.

Jeśli pozostają suche po użyciu (np. te do pudru), wystarczy je umyć raz na dwa tygodnie. Potem odciskamy je i suszymy (można też użyć suszarki). Ważne jest przechowywanie: aby pędzle się nie odkształciły, najlepiej trzymać je w kubku, włosem do góry.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Olivia

Zobacz również

  • Makijaż dla puszystych

    Masz okrągłą twarz? Dowiedz się, jak wyszczuplić pulchną buzię, co musisz mieć w swojej kosmetyczce, a czego bezwzględnie unikać. więcej