Makijaż permanentny: Jak się go pozbyć

Kilka dni temu kosmetyczka zrobiła mi makijaż permanentny brwi. Niestety, użyła zbyt ciemnego barwnika i namalowała za szerokie kreski. To sprawia, że wyglądam okropnie i nienaturalnie. Czy można się pozbyć tego makijażu, czy też trzeba czekać aż sam z czasem zejdzie? Wioletta z Pabianic

Nieudany makijaż permanentny należy usunąć jak najszybciej, dopóki barwnik jest świeży. Jeśli pigment nie wniknął głęboko w skórę, może zniknąć nawet bez wywabiania, ale dopiero po mniej więcej roku.

Reklama

Wcześniej można się go pozbyć np. za pomocą lasera. Trzeba jednak wykonać kilka zabiegów, które są dość drogie. Dobre efekty daje również wybielanie kwasami, tzw. peeling chemiczny.

Należy tylko pamiętać o unikaniu opalania, także w solarium, przez dłuższy czas po zabiegu. Kolejnym sposobem usuwania makijażu permanentnego jest Rejuvi.

Metodą tą likwiduje się również tatuaże. Polega ona na zaaplikowaniu specjalnego preparatu chemicznego w głąb naskórka i wytrąceniu z niego barwnika. Konieczne są dwa, trzy zabiegi.

Radzę zgłosić się do gabinetu kosmetycznego i na miejscu ustalić, która metoda będzie dla Pani najodpowiedniejsza.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Ożyw bladą cerę różem

    Ten kosmetyk możesz nakładać na policzki, brodę, czubek nosa, nawet powieki. Dzięki niemu będziesz wyglądała na wypoczętą. Pamiętaj jednak o kilku zasadach. Po pierwsze: mniej znaczy więcej. Już... więcej