Makijaż permanentny

Od lat marzę o makijażu permanentnym, szczególnie brwi i rzęs. Niestety, mam na twarzy, głównie w brwiach, suche, łuszczące się plamki. Nie jest to łuszczyca, tylko alergia, ale nie wiem na co, bo nie robiłam badań. Czy możliwe jest wykonanie u mnie takiego makijażu? - pyta Anna z Poznania. ) @

Reklama

Pani Anno, moim zdaniem łuszczące się plamki na brwiach to nie alergia, lecz łojotokowe zapalenie skóry, które często tak się objawia. Zanim Pani wybierze się do salonu kosmetycznego, radzę skonsultować się z dermatologiem.

Jeśli lekarz potwierdzi moje przypuszczenia, to na pewno przepisze Pani leki, które pomogą pozbyć się tych plamek. Przy łojotokowym zapaleniu skóry można wykonać makijaż permanentny.

Należy jednak liczyć się z tym, że w miejscach, gdzie skóra się łuszczy, pigment szybciej zejdzie i kolor będzie jaśniejszy. Aby temu zapobiec, przed makijażem permanentnym warto nałożyć na brwi kwas złuszczający, który usunie nagromadzony naskórek.

Gdyby jednak zmiany na skórze były efektem alergii, to o możliwości poddania się makijażowi permanentnemu powinien zadecydować lekarz. Konieczna jest więc wizyta u dermatologa.

Konsultacja: Agnieszka Królikowska, mgr kosmetolog z salonu fryzjersko-kosmetycznego Danuta w Warszawie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Rewia

Zobacz również

  • Konturing ust - odmładzający trend w nowoczesnym makijażu

    Po modzie na modelowanie konturów twarzy, mamy nowy trend – na modelowanie ust. Wszystko po to, by były jeszcze ładniejsze i bardziej zmysłowe. więcej