Makijaż pasujący do koloru oczu

Jeśli chcesz, by kolor twoich tęczówek stał się bardziej wyrazisty, użyj cieni w kontrastujących z nimi kolorach. Sprawdź, co najlepiej podkreśli twoje spojrzenie.

Zielone oczy kochają fiolet

Reklama

Głębię zieleni wydobędą cienie do powiek w kolorze śliwki, burgunda lub lawendy. Możesz również stosować wszystkie te odcienie razem, modelując nimi powieki. Są to barwy uzupełniające, więc kolory będą się płynnie przenikały. Wymień czarną kredkę na fioletową.

Wystarczy nawet cienka kreska wzdłuż nasady rzęs, aby zauważyć siłę kontrastu kolorów!

Niebieskie oczy podkreśli brąz

Odcień niebieskich i szarych tęczówek w dużym stopniu zależy od intensywności światła. Jednak nie tylko zmiana jego natężenia ma znaczenie. Także makijaż może sprawić, że blady błękit stanie się wyrazistym topazem. Jeśli zależy ci na takim efekcie, sięgaj po brązowe, miedziane, żółte i złote cienie.

Dodatkowo kolor tęczówki podbije kreska w ciemnym kolorze narysowana przy linii rzęs. Ten zabieg powiększa też optycznie oczy.

Dla brązowych oczu srebro i biel

Masz sporo możliwości, bo wiele kolorów kontrastuje z ciemną tęczówką. Jeśli twoje oczy są złotawe, możesz sięgnąć po mleczną lawendę.

Dla brązowych (a także czarnych) tęczówek najlepszym wyborem będą odcienie szarości i srebra. Pasuje do nich też biel. To dzięki tym kolorom spojrzenie stanie się bardziej uwodzicielskie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Show

Zobacz również

  • Zazdrościsz kobietom o dużych oczach? A może masz kompleksy z powodu opadających powiek? Poznaj tajniki makijażu, który nada twoim oczom idealny kształt i poprawi ich proporcje. więcej