Makijaż na upały dla pani dojrzałej

Inny podkład

Jeśli klasyczny podkład nie spełnia twoich wymagań, przetestuj najnowsze kosmetyki:

Reklama

■ Krem BB zawiera składniki odżywcze i nawilżające. Słabiej kryje niedoskonałości cery niż podkład, ale za to makijaż jest bardzo naturalny. Ostatnio pojawiły się także kremy BB przeciwzmarszczkowe.

■ Krem CC jest bogaty w składniki odżywcze, jak krem BB, ale lepiej maskuje niedoskonałości cery i wyrównuje jej koloryt.

■ Podkład wodoodporny bardzo dobrze kryje i jest odporny na pot, sebum, a także ścieranie.

Gdy cera się świeci...

Przyczyną świecącej się cery może być źle dobrany krem do twarzy.

■ W cieplejsze dni zrezygnuj z kremu o cięższej konsystencji. Zastąp go emulsją albo lekkim kremem przeciwzmarszczkowym. Poczekaj przynajmniej kilkanaście minut, aż się dobrze wchłonie, i dopiero wtedy nałóż podkład.

■ Makijaż zakończ, omiatając cerę pudrem. Zrób to puszkiem lub pędzlem – wtedy jego nadmiar nie będzie osadzał się w bruzdach. Gdy jest upał, wybierz puder wodoodporny.

Usta w mocnym kolorze

Dojrzałe usta najlepiej prezentują się w intensywnych kolorach.

■ By dłużej cieszyć się makijażem ust, stosuj szminki o przedłużonej trwałości lub błyszczyk utrwalający. Latem nie zapomnij o pomadkach nawilżających. Intensywne kolory dobrze wyglądają tylko na zadbanych wargach.

■ Stosuj konturówkę – obrysowując usta, możesz nią „podnieść” opadające kąciki, a także użyć jako bazy pod pomadkę.

Młode spojrzenie

Rozmazana maskara nie tylko brzydko wygląda, ale także może być szkodliwa dla oczu.

■ Latem delikatnie podkreślaj rzęsy. Nakładaj tylko jedną warstwę tuszu – grubsza łatwiej się rozmazuje. Gdy jest upał, zrezygnuj także z eye-linera.

■ Wybierz matowe cienie do powiek. Odmładzają spojrzenie, a także zazwyczaj są trwalsze. Gdy jest gorąco, przed makijażem oczu przetrzyj powieki wacikiem z płynem micelarnym i nałóż bazę pod cienie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Życie na gorąco

Zobacz również