Makijaż na nogi

Upiększanie nóg to gorący trend tego lata. Hitem jest modelujący makijaż i kolorowy pedikiur dla każdej z nas. Radzimy, jak osiągnąć modny efekt.

Wypróbuj... makijaż

Nim pokażesz nogi, możesz je upiększyć specjalnym makijażem. Dzięki nowym kosmetykom teraz jest to tak łatwe, jak nakładanie podkładu na twarz!

Upiększanie balsamem z efektem blur

To najnowsza metoda na rozświetlenie skóry na nogach i zatuszowania niedoskonałości, np. pajączków. Kosmetyk inspirowany recepturą cudownych kremów do twarzy zawiera domieszkę korektora. Nakładamy go na osuszoną skórę. Efekt utrzymuje się cały dzień.

Reklama

Rajstopy w sprayu

Wystarczy spryskać nogi i rozsmarować kosmetyk, by skóra pokryła się gładką, satynową warstewką. To latem lepsze niż jedwabne pończoszki, a daje podobny efekt, aż do kąpieli.

Przyciemnianie balsamem

Daje stopniowy, lekki brąz skóry, zwykle po trzech dniach. To słabsza wersja samoopalacza z dużą dawką nawilżaczy.

Jeśli wolisz samoopalacz

Wygładzanie skóry. Aplikacja samoopalacza wymaga od nas dokładności. Aby uzyskać efekt równomiernej opalenizny, dzień przed zabiegiem robimy peeling oraz depilację (by uniknąć podrażnień) i starannie złuszczamy suchy naskórek na kolanach.

Etapy aplikacji. Najpierw rozprowadzamy kosmetyk od kostek po kolana, potem rozsmarowujemy go na udach. Dzięki temu unikniemy plamek spowodowanych koncentracją produktu w jednym miejscu. Dużym ułatwieniem jest zastosowanie do zabiegu specjalnej rękawicy.

Jeśli na skórze pojawiła się smuga samoopalacza, pocieraj ją połówką cytryny przez 2-3 minuty, a następnie zetrzyj zwilżonym ręcznikiem.

Optyczne wysmuklanie

Sergiusz Osmański, wizażysta, autor makijaży do przedstawień teatralnych oraz musicali poleca.

Trik wydłużający nogi

Przyciemnione kosmetykiem lub opalone słońcem nogi wydają się bardziej szczupłe niż blade. Możemy sprawić, żeby oprócz tego wydawały się dłuższe. Do wykonania triku potrzebujemy brązującego pudru w kamieniu i szerokiego pędzla. Malujemy nim lampasy wzdłuż zewnętrznej oraz wewnętrznej części nóg. Bronzer powinien być o ton ciemniejszy niż koloryt skóry.

Wyszczuplanie łydek

Cieniujemy za pomocą bronzera i pędzla boki oraz wewnętrzną część łydki. Zaczynamy kamuflaż nieco powyżej kostki, a kończymy tuż pod kolanem. Pędzlem zacieramy granicę pomiędzy pasem bronzera a naturalnym odcieniem ciała.

Wysmuklający trik gwiazd

Nogi wydadzą się szczuplejsze, jeśli wzdłuż ich centralnej części nałożymy balsam lub olejek z rozświetlającymi drobinkami. Zabieg najlepiej zrobić, stojąc przed lustrem, które obejmuje całą sylwetkę.

Szczupłe stopy

By optycznie wyszczuplić opalone (lub pokryte brązującym sprayem) stopy, muskamy ich grzbiety rozświetlającą oliwką do ciała.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Olivia
Więcej na temat:

Zobacz również