Makijaż. Kreska na dolnej powiece

Pora na małą rewolucję w makijażu! Zamiast rysować kreski na górnych powiekach, podkreśl dolne linie rzęs. Taki odwrócony make-up odmładza i dodaje spojrzeniu energii! Gwiazdy już pokochały nowy trend.

Reklama

■ Kreski na dolnej powiece świetnie sprawdzą się u kobiet o dużych oczach. Mniejsze mogą, niestety, wyglądać na przytłoczone takim make-upem.

Dolna kreska to też patent na oczy głęboko osadzone oraz opadające powieki – kreski na górnej uwydatniają asymetrię. Zanim sięgniesz po kredkę, nałóż na dolną powiekę cielisty matowy cień. Pomoże on łatwo rozetrzeć linię, a także zapobiegnie jej rozmazywaniu. Aby uzyskać wyrazisty efekt, wybierz intensywny kolor – najlepiej sprawdzą się błękity, butelkowe zielenie, soczyste fiolety i oranże.

Zatemperuj kredkę, by linia nie była zbyt gruba. Rysuj ją, zaczynając od zewnętrznego kącika oka. Do „przydymienia” kreski użyj specjalnej gąbeczki (często znajduje się ona na końcu kredki). Rozetrzyj kontur, delikatnie przesuwając ją wzdłuż linii. Na koniec wytuszuj rzęsy.

Uwaga: jeżeli akcentujesz dolną powiekę kolorową kreską, nie tuszuj już dolnych rzęs, bo będzie to wyglądało groteskowo. Zrezygnuj z intensywnego odcienia szminki – wybierz neutralny kolor.

Super trik

✔ Jeśli nie masz wprawy w rysowaniu kresek, możesz je „naszkicować” cielistą kredką. Na tak stworzoną linię nanieś tę właściwą w wybranym przez siebie, intensywnym odcieniu.

✔ Drżącą ręką nie uda ci się narysować równej kreski. Jeśli więc nie czujesz się pewnie, zanim zaczniesz makijaż, oprzyj mocno łokieć na stole – to ustabilizuje rękę.

Nie przekreślaj wszystkiego! Nie udało ci się narysować idealnej linii? Nie poddawaj się, tylko poszukaj kredki, która najlepiej leży ci w dłoni.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Show

Zobacz również

  • Makijaż może ukryć przebarwienia, cienie pod oczami, oznaki starzenia, ale może też... dodać lat. Zobacz, jak się nie malować, gdy masz 30, 40 i 50 lat. więcej