Makijaż idealny dla dojrzałej cery

Jakie zmiany warto wprowadzić w makijażu, by odjąć, a nie dodać sobie lat, podpowiada Sergiusz Osmański, dyrektor artystyczny perfumerii Sephora.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zmień kolor podkładu

Zdjęcie

Rouge Caresse L’Oreal ok. 43 zł /Mat. Prasowe
Rouge Caresse L’Oreal ok. 43 zł
/Mat. Prasowe

Choć na młodszej cerze dobrze wyglądają podkłady z przewagą żółtych odcieni, z wiekiem to się zmienia. Teraz wybieraj lepiej takie, w których jest więcej różowołososiowych tonów.

Uważaj więc na nazwy typu: miodowy, słoneczny, opalony. Lepsze będą te o nazwie peach, rose, ivory.

Reklama

Zdjęcie

CC Colour Corrector Max Factor  ok. 50 zł /Mat. Prasowe
CC Colour Corrector Max Factor ok. 50 zł
/Mat. Prasowe

Pokochaj złoto

To świetna sztuczka – jasnozłotym (ale bez wyraźnych drobinek!) cieniem muśnij górne powieki lub przy ciśnij zanurzony w nim patyczek kosmetyczny do kącików oczu, a zamaskujesz zmęczenie, rozmyjesz zmar szczki, a twój makijaż będzie subtelny i wyrafinowany.

Zdjęcie

Color Fun Multi Blush Bell  ok. 17 zł /Mat. Prasowe
Color Fun Multi Blush Bell ok. 17 zł
/Mat. Prasowe

Szminka zamiast błyszczyka

Dzięki niej wargi będą wyglądały na bardziej pełne. Pomoże też lepiej zaznaczyć ich kontury. Zapomnij o beżach, bo będziesz w nich sprawiać wrażenie chorej.

Wybieraj zdecydowane (ale nie ciemne) odcienie różu, czerwieni i pomarańczu, które pięknie ożywiają koloryt skóry. Po nałożeniu rozetrzyj lekko palcem.

Zdjęcie

Big Volume  Lash Eveline  ok. 17 zł /Mat. Prasowe
Big Volume Lash Eveline ok. 17 zł
/Mat. Prasowe

Korektor pod oczy dozuj oszczędnie

w Inaczej wejdzie w zmarszczki i będzie się odcinał od reszty twarzy. Na mały pędzelek nabierz odrobinę nietłustego korektora pod oczy (w sztyfcie lub płynnego). Nanieś go w wewnętrznych kącikach oczu, (tam zasinienia są zawsze najsilniejsze) i delikat- nie rozcieraj w kie- runku zewnętrznych kącików.

Zdjęcie

Smooth your face Joko  ok. 22 zł /Mat. Prasowe
Smooth your face Joko ok. 22 zł
/Mat. Prasowe

Pamiętaj o różu

Nawet jeśli wcześniej go nie używałaś, po 50 r. ż. koniecznie się z nim zaprzyjaźnij. Dodanie cerze świeżego koloru robi bowiem ogromną różnicę.

Wybieraj odcienie jasnoróżowe lub brzoskwiniowe. Nakładaj zaczynając od policzka pod okiem, przez kość policzkową, do skroni. Lekko rozetrzyj brzegi płatkiem kosmetycznym.

„Otwórz” oczy

Do ich optycznego powiększenia niezbędne są tusz, zalotka i kredka. Kredki użyj do narysowania cienkiej kreski, jak najbliżej linii górnych rzęs. Podwiń je zalotką i starannie wytuszuj.

Jeśli masz jasne włosy (blond, siwy), wybierz tusz szary lub brązowy.

Używaj bazy

Zalet wygładzającej bazy pod makijaż nie da się przecenić. Wypełnia zmarszczki, tuszuje nierówności skóry i przedłuża trwałość makijażu. W oczyszczoną twarz wklep najpierw krem na dzień, następnie nałóż bazę, a dopiero na nią podkład i ewen tualnie puder.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Kobieta i życie

Zobacz również

  • Ożyw bladą cerę różem

    Ten kosmetyk możesz nakładać na policzki, brodę, czubek nosa, nawet powieki. Dzięki niemu będziesz wyglądała na wypoczętą. Pamiętaj jednak o kilku zasadach. Po pierwsze: mniej znaczy więcej. Już... więcej