Makijaż dla brunetki

Wystarczy nieco zmienić sposób aplikacji kosmetyków, by wyglądać młodziej.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Ocieplamy karnację

Zmieniamy rodzaj i kolor podkładu. Nawilżający zastępujemy liftingującym. Jeśli (jak większość brunetek) stosowałaś dotąd chłodny odcień kosmetyku, teraz wymień go na miodowy. Dzięki temu optycznie wygładzisz dojrzałą cerę.

Młodsze oko

Nie musimy po czterdziestce rezygnować z cieni, ale stosujemy je z umiarem. Najlepiej ograniczyć ich aplikację do ruchomej powieki i linii rzęs. Łososiowy cień nakładamy na ruchomą powiekę.

Reklama

Lawendowym podkreślamy górny i dolny kontur oka. Jeśli spojrzenie się rozmywa, dodajemy mu więcej wyrazistości poprzez podkreślenie czarnym kajalem tzw. linii wodnej oka. Na koniec tuszujemy rzęsy.

Odświeżamy usta i policzki

Malujemy usta szminką w tonacji łososiowego beżu. Dolną część kości policzkowych podkreślamy koralowym różem, co daje efekt liftingu.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zmiana odcienia

Nie trzymaj się latami tej samej kolorystyki podkładu. Po czterdziestce zmień jego odcień na cieplejszy, by uzyskać naturalny efekt odmłodzenia.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Olivia

Zobacz również

  • Zazdrościsz kobietom o dużych oczach? A może masz kompleksy z powodu opadających powiek? Poznaj tajniki makijażu, który nada twoim oczom idealny kształt i poprawi ich proporcje. więcej