Make-up pod okulary

To, że nosisz szkła, nie przeszkadza uwodzić spojrzeniem! Musisz tylko dobrać makijaż do typu szkieł. Podpowiadamy, jak zrobić to najlepiej.

Zdjęcie

Aby optycznie „otworzyć” oko, obrysuj linię wodną białą lub cielistą kredką. /123/RF PICSEL
Aby optycznie „otworzyć” oko, obrysuj linię wodną białą lub cielistą kredką.
/123/RF PICSEL

Dalekowidz

Jeśli jesteś dalekowidzem, postaw na rozmyte linie. Idealne dla ciebie będą wszelkie cienie w kamieniu, które możesz rozcierać. Śmiało sięgaj po ciemne kolory: czekoladowy brąz, głęboki fiolet, granat czy czerń. Przy twoim typie szkieł nie ma obawy, że oczy będą „zmniejszone”. Dobrym rozwiązaniem jest makijaż typu smoky eyes.

Jeśli nie lubisz cieni, zrób go miękką kredką, która łatwo się rozciera. Dobrym pomysłem jest też obrysowanie wewnętrznej linii oka wodoodporną kredką – dzięki temu nie będziesz wyglądać, jakbyś była zdziwiona. Nosząc plusy, możesz także pozwolić sobie na mocne wytuszowanie rzęs i podążyć za tak modnym w tym sezonie trendem „sklejonych” rzęs. Wybieraj mascary pogrubiające o szerokich szczoteczkach.

Reklama

Powiększenie. Jeśli nie chcesz, żeby twoje oczy zmieniły się w szparki, maluj się:

Dla krótkowidzów – graficzny look. Wszelkie typy kresek, zarówno proste jak i podkręcone, pięknie podkreślą twoje oczy. Wolisz cienie? Sięgaj po jasne kolory: szarości, beże, pastelowe róże, mleczne fiolety. Minusy lubią też opalizujące cienie (sprawdzą się złoto i srebro) i rozświetlacze.

Warto aplikować je zwłaszcza w wewnętrznych kącikach. Aby optycznie „otworzyć” oko, obrysuj linię wodną białą lub cielistą kredką. Wybieraj tusze wydłużające. Unikaj jednak malowania dolnych rzęs i nakładania koloru na dolne powieki.


Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Show
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Nowa, ekskluzywna perfumeria Iperfumy.pl by Notino w Krakowie

    Iperfumy.pl by Notino rozszerza sieć dystrybucji o ekskluzywne perfumerie stacjonarne. 1. grudnia 2017 w Galerii Handlowej Bonarka w Krakowie otwarty został drugi flagowy salon sieci. więcej