Jaki podkład jest najlepszy

Jest najpopularniejszym kosmetykiem do makijażu wśród kobiet dojrzałych.

Zdjęcie

Dobierz podkład do koloru cery /123/RF PICSEL
Dobierz podkład do koloru cery
/123/RF PICSEL

Zalety: Fluidy dobrze kryją nawet wyraźne niedoskonałości cery, jak krostki, pajączki i przebarwienia. Te przeznaczone dla skóry dojrzałej również maskują drobne zmarszczki. Mają mnóstwo odcieni, dlatego można je idealnie dobrać do kolorytu cery.

Wady: Nieumiejętnie nałożony, może się zbierać w zagłębieniach skóry. Podkładu nie można od razu nałożyć na nakremowaną twarz, bo kosmetyk zacznie się „wałkować”. Odcienie trzeba zmieniać wraz z porami roku.

Reklama

Krem BB

To kosmetyk, który pojawił się niedawno, ale niezwykle szybko zdobył uznanie Polek.

Zalety: Krem BB pierwotnie był przeznaczony do pielęgnacji skóry po zabiegach kosmetycznych; dziś też do makijażu. Zawiera bardzo dużo składników nawilżających i odżywczych. Z tego powodu pod krem BB nie trzeba nakładać innego. Bardzo delikatnie wyrównuje koloryt cery, dlatego jest idealny dla pań, które lubią lekki, naturalny makijaż. Nałożony na cerę, współgra z jej kolorytem.

Wady: Nie ukryje niedoskonałości cery ani zmarszczek. Choć ma lekką konsystencję, nałożony w nadmiarze, powoduje efekt „maski”.

Sztuka nakładania

Wbrew pozorom równomierne nałożenie podkładu nie jest łatwe.

Do nakładania najlepiej używać gąbeczki. Należy na nią wycisnąć kosmetyk i rozprowadzać, lekko wciskając go w skórę. Po każdym użyciu gąbkę trzeba starannie umyć.

Krem CC

Jest najmłodszy na rynku, ale to najpoważniejszy konkurent kremu BB.

Zalety: O kremie CC mówi się, że jest mocniejszą wersją kremu BB. Ma bowiem większe stężenie składników pielęgnujących, a także znacznie więcej pigmentu. Pod niego również nie trzeba nakładać kremu. Ma lekką konsystencję, ale dość dobrze radzi sobie z maskowaniem niewielkich niedoskonałości cery, jak zaczerwienienia. Z reguły zawiera też filtry UVA i UVB.

Wady: Niestety, jest niewielki wybór odcieni kremu CC, dlatego trudno jest o idealne dopasowanie kosmetyku do kolorytu cery. Nie jest to krem przeznaczony dla pań dojrzałych, gdyż nie maskuje nawet drobnych zmarszczek.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Życie na gorąco

Zobacz również