Jak zmieniać wygląd rzęs. Wamp czy baby doll?

Aby czarować seksownym spojrzeniem, stosuj najmodniejszy trik sezonu – zmieniaj wygląd rzęs!

Tradycjonalistki mogą je modelować tuszem ze specjalną szczoteczką. Fashionistkom polecamy superhit: łatwe w aplikacji sztuczne rzęsy, do wielokrotnego użytku, w setkach wariantów. Zgodnie z trendem nosimy je od rana, np. w „niewinnej” wersji baby doll – z rzęsami jak u lalki, doklejanymi także na dole. Na wieczór można wybrać stylizację bardziej ekstrawagancką.

Zdjęcie

Donegal, rzęsy górne i dolne, 30 zł. /Mat. Prasowe
Donegal, rzęsy górne i dolne, 30 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Inglot, sztuczne rzęsy, 29 zł. /Mat. Prasowe
Inglot, sztuczne rzęsy, 29 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Bourjois,  minikępki,  na 40 aplikacji, 30 zł. /Mat. Prasowe
Bourjois, minikępki, na 40 aplikacji, 30 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Rzęsy na imprezę

W dwóch kolorach: Świetne na wieczór w klubie. Smarujemy brzegi rzęs klejem. Przykładamy je tuż nad naturalnymi i dociskamy. Najpierw na środku powieki, potem po bokach. (Inglot, 29 zł).

Reklama

Z kryształkami: W kameralnym oświetleniu dodadzą spojrzeniu blasku. Dostępne w gabinecie lub na www.secretlashes.pl (ok. 199 zł). Fantazyjne z piórkami: Idealne dla wampa. Przyklej je sama lub w salonie bez dopłaty.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Essence, naklejane kreski na powieki, trzy rodzaje, 8,99 zł. /Mat. Prasowe
Essence, naklejane kreski na powieki, trzy rodzaje, 8,99 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Claires, Eye Rock, tatuaż na powieki, 36 zł. /Mat. Prasowe
Claires, Eye Rock, tatuaż na powieki, 36 zł.
/Mat. Prasowe

Stylizacja na powieki

Wykorzystaj trend z wybiegów, by w kilka sekund odmienić swój wizerunek. Dzięki samoprzylepnym naklejkom bez trudu stworzysz zmysłowy makijaż na dzień lub na wieczór. Czarne, aksamitne naklejki o kilku wzorach do wyboru zastąpią kreskę malowaną eyelinerem. A jeżeli zamiast zwykłych cieni zamarzy ci się tatuaż na powieki w gwiazdki albo brylantowy? Przyklejenie go zajmie ci tylko chwilę, a superefekt utrzyma się nawet do 16 godzin.

Zdjęcie

Sephora, eyeliner w naklejkach, 39 zł. /Mat. Prasowe
Sephora, eyeliner w naklejkach, 39 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

L’Oréal Paris, Wings, tusz do rzęs, 53 zł. /Mat. Prasowe
L’Oréal Paris, Wings, tusz do rzęs, 53 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

L’Oréal Paris, Perfect Slim, eyeliner, 30 zł. /Mat. Prasowe
L’Oréal Paris, Perfect Slim, eyeliner, 30 zł.
/Mat. Prasowe

Rzęsy jak skrzydła motyla

Oczy szeroko otwarte : Jeśli chcesz mocno podkreślić i powiększyć oczy, pomaluj rzęsy tuszem z asymetryczną szczoteczką. Postaraj się maksymalnie wyciągnąć rzęsy w stronę zewnętrznego kącika oka. Najpierw pociągnij szczoteczką u nasady górnych rzęs, podkręcając ją lekko i przesuwając od dołu ku górze. Dobrze rozprowadź tusz u nasady, aby nie obciążyć końców rzęs. By bardziej otworzyć oko, pomaluj u nasady dolne rzęsy. Powiek już nie malujemy.

Akcent na kreskę

Aby nadać spojrzeniu drapieżny wyraz, podkreśl oko kreską. Narysuj ją eyelinerem wzdłuż linii rzęs oraz wzdłuż linii załamania powieki, wyciągniętą maksymalnie w kierunku ucha. To doda makijażowi finezji. Dolny kontur oka podkreśl leciutko, delikatnymi pociągnięciami eyelinera. Następnie wytuszuj górne rzęsy, rozciągając je na zewnątrz. Nałóż maskarę również na dolne rzęsy, ale tylko u nasady, aby wymodelować spojrzenie bez obciążania oka.

Podkręcone

Bardzo modne są również teatralnie podkręcone i starannie rozdzielone rzęsy à la laleczka. Aby je tak wystylizować, użyj tuszu ze specjalną szczoteczką, zakończoną kulką, jak np. maskara Lovely Doll, Astor, 30 zł.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Olivia
Więcej na temat:

Zobacz również

 • Aby optycznie zmienić kształt nosa, możesz zastosować jedną z dwóch metod wykonania makijażu (konturowania): mokrą lub suchą. Tę pierwszą robisz za pomocą ciemnego lub jasnego podkładu,... więcej