Idealny puder do pracy

Mała puderniczka z lusterkiem i pudrem w kompakcie ułatwi szybkie poprawki makijażu, gdy twarz będzie błyszczeć.

Reklama

Niewielkie opakowanie pudru w kompakcie możesz mieć przy sobie. Jest sprasowany, więc nie wysypie się w torebce, a ty będziesz zawsze perfekcyjnie wyglądać.

Do pracy wybieraj kosmetyk matujący (gdy masz tłustą cerę) lub rozświetlający (gdy skóra jest ziemista, blada). Odcień pudru dopasuj do odcienia cery. Może być o ton jaśniejszy (nie ciemniejszy, bo postarza!). Najlepiej sprawdzi się transparentny, który pasuje do każdej cery, poza mocno opaloną.

Jeśli na stresy reagujesz czerwienieniem się twarzy, wybierz rozświetlający podkład w pudrze. Rozjaśnia skórę i tuszuje zaczerwienienia.

Bez efektu maski - delikatnie muśnij całą twarz pudrem za pomocą gąbeczki lub omiataj kolistymi ruchami pędzla (załączonego do puderniczki), zgodnie z kierunkiem włosków (meszku na twarzy).

Puder w kompakcie Teint Ideal, Vichy z SPF 25, ok. 105 zł (w aptece).

Rozświetlający -antystresowy podkład w pudrze Avon, 46 zł.

Puder wygładzająco-rozświetlający w kompakcie Yves Rocher, 72 zł.

Satynowy matujący puder w kompakcie Ever Matte, Clarins, ok. 149 zł (w Douglas).

Puder transparentny w kompakcie Celebrites Beauty, Eveline, ok. 14 zł.

Sztuczki wizażystki

1 Użyj bibułek matujących

Przed rozprowadzeniem pudru, usuń z twarzy nadmiar sebum i wcześniej nałożoną warstwę pudru chusteczką higieniczną lub bibułką matującą, np. Revisage, Dermika, ok. 30 zł/50 szt.

2 Utrwal puder wodą termalną

Po upudrowaniu twarzy, spryskaj ją wodą termalną (trzymając pojemnik w odległości 30 cm). Rozpylone drobinki wilgoci zwiększą przyczepność pudru do skóry i w efekcie utrwalą makijaż.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Świat kobiety

Zobacz również