Idealny podkład do cery

Piękna, promienna cera i zero beżowych śladów na ubraniu tuż przy szyi. Poznaj niebrudzące podkłady i sztuczki wizażystki, które utrwalają efekt makijażu.

Nie potrafimy się już obyć bez podkładu. Zawdzięczamy mu ładną, świeżą cerę i ochronę przed kurzem, słońcem czy spalinami w ciągu dnia. Ten nowoczesny kosmetyk także pielęgnuje skórę, bo oprócz pigmentów zawiera witaminy i wyciągi roślinne, które wzmacniają naskórek.

Najnowsze podkłady dzięki tzw. formule no-transfer nie plamią kołnierzyka czy golfu. Ale jeśli jesteś przyzwyczajona do swojego „dawnego” fluidu, nasza wizażystka zdradza profesjonalne sztuczki, które działają utrwalająco, zmieniając go w niebrudzący. Zanim zajmiesz się makijażem, dowiedz się, jak wybrać idealny podkład dla siebie.

Dopasuj make up do potrzeb swojej cery

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Reklama

Kupując podkład, kieruj się potrzebami skóry. Gdy jest ona prawie bez zarzutu, a chcesz jedynie ujednolicić odcień, sięgnij po lekki płynny kosmetyk á la podkład, by nadać twarzy jedwabisty wygląd.

Jeśli masz suchą cerę, zdecyduj się na nawilżający o płynnej konsystencji. Do tłustej i mieszanej stosuj matujący, który zawiera więcej drobinek pudrowych „pochłaniających” nadmiar sebum. Skórze ziemistej promienny wygląd przywróci podkład rozświetlający, a gdy masz duże przebarwienia, krostki, rozszerzone naczynka, wybierz podkład mocno kryjący.

Ważny jest też kolor kosmetyku. Testuj go na twarzy w okolicach żuchwy, przy dziennym świetle. Zrób to tak: nanieś smużkę kosmetyku, powinna mieć taki sam odcień jak skóra. Każdą cerę ociepli podkład z pigmentami żółtymi, ukryją one też mankamenty.

Krem pielęgnacyjny zamień na bazę

Stosuj specjalną bazę pod podkład zamiast kremu dziennego. Zawiera ona substancje pielęgnujące nawet bardzo suchą skórę. Dzięki niej make up dłużej się trzyma i nie ściera. Edyta Wieniawska, wizażystka wyjaśnia, jak to działa: po wklepaniu kremu na powierzchni skóry zostaje tłusta warstwa, do której fluid się „nie przyklei”. Natomiast baza tworzy silikonową mikrosiateczkę, przyklejającą drobinki podkładu do skóry.

Wklep w skórę odrobinę bazy pod podkład i odczekaj ok. 2 minuty, aż kosmetyk dobrze wyschnie.

Jak rozprowadzić podkład - krok po kroku

Nabierz odrobinę kosmetyku na palce i rozprowadzaj go na czole – od góry na dół i w kierunku skroni.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Znów nabierz make up na palce i wklepuj go od nosa na boki (omijając delikatne okolice oczu).

Jeszcze raz nabierz podkład na palce i wklepuj go pod nosem, na boki i w dół, rozcierając w kierunku szyi.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Świat kobiety

Zobacz również

  • Gładsze i młodsze Paznokcie, podobnie jak skóra i włosy, nie są odporne na upływ czasu. Z wiekiem stają się cieńsze i bardziej podatne na uszkodzenia. Wzmocnij je olejkiem, np. cytrynowym,... więcej