Henna na brwi i rzęsy - zrób to sama

Reklama

To doskonały, wygodny i tani sposób na trwałe podkreślenie oprawy oczu (zwłaszcza u osób z jasnymi włoskami). Efekt utrzymuje się do miesiąca. Kolor nie spływa, jak w przypadku makijażu, pod wpływem wody, potu czy łez.

Do rzęs warto wybrać czarną hennę, a do brwi osoby o jasnych włosach i karnacji powinny raczej zdecydować się na kolor brązowy lub szary (ewentualnie skrócić czas farbowania). Jedno opakowanie starcza na 15 aplikacji!

Wypróbuj:

1. Delia Henna Cream (7,50 zł);

2. Venita Henna Color (8,70 zł).

Brwi

Przygotuj hennę według instrukcji na opakowaniu. Skórę wokół brwi posmaruj wazeliną, aby się nie zabarwiła. Małym pędzelkiem lub patyczkiem nałóż papkę na brwi zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Po upływie 2-10 min (w zależności od tego, jak szybko twoje włoski łapią kolor) zmyj ją wilgotnym wacikiem. Nie nakładaj henny bezpośrednio po depilacji brwi (może dojść do podrażnień).

Rzęsy

Zmyj makijaż beztłuszczowym płynem. Dolną i górną powiekę posmaruj wazeliną. Pod dolne rzęsy przyłóż wilgotny płatek, dociśnij, by się trzymał. Zamknij oko, które będziesz malować. Nałóż hennę na szczoteczkę do rzęs i pomaluj nią włoski. Odczekaj 5-10 min (nie otwieraj oka). Zmyj namoczonym płatkiem.

Otwórz, spójrz w górę, wytrzyj dolną powiekę patyczkiem. Tak samo postępuj z drugim okiem. W przypadku henny na rzęsy warto poprosić o pomoc siostrę lub koleżankę.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Chwila dla Ciebie

Zobacz również