Czym malować brwi?

Moda na ich kształt wciąż się zmienia. Obecnie stawiamy na brwi bardziej obfite, starannie ułożone i lekko przyciemnione

Zdjęcie

Teraz modne są mocno zarysowane brwi /123/RF PICSEL
Teraz modne są mocno zarysowane brwi
/123/RF PICSEL

Pamiętaj

Wyrazisty kolor brwi nadaje twarzy elegancki wygląd. Barwa cieni czy kredki powinna być jednak zbliżona do naturalnych brwi lub odrobinę ciemniejsza. Nie mogą być one kruczoczarne (zwłaszcza u blondynek), bo wtedy postarzają i wyostrzają rysy twarzy. Wieczorem zmyj je starannie kosmetykiem do demakijażu.

Kredka

Ta do brwi jest trochę twardsza od tej do powiek, aby móc precyzyjniej wypełniać ewentualne prześwity miedzy włoskami i sprytnie je zagęszczać. Malując nią brwi, skup się na wyrównaniu kolorytu i wydłużeniu łuku, jeśli jest zbyt krótki.

Reklama

Rysuj krótkie kreseczki imitujące włoski (zawsze w stronę, w którą naturalnie rosną). Po zakończeniu wyczesz włoski szczoteczką lub grzebykiem (jest w zestawie z kredką). Dzięki temu równomiernie rozprowadzisz nadmiar kredki i dobrze utrwalisz kształt brwi.

Wypróbuj kredki: 1. Smart Girls Get More (6,50 zł); 2. Paese (24 zł).

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Cienami

Wybierz te przeznaczone do brwi i dobierz je do koloru naturalnych włosków (mogą być ciemniejsze). Nakładaj je skośnym pędzelkiem o sztywnym włosiu (taki najlepiej wymodeluje brwi).

Najpierw jednak wyczesz włoski szczoteczką, a następnie wygładź palcem, by wróciły do swojej naturalnej formy. Pomaluj te miejsca, w których widać prześwity. Potem przedłuż delikatnie linię brwi w kierunku skroni.

Na koniec skup się na części od strony powieki. Cały łuk przeczesz szczoteczką.

Wypróbuj cienie: 1. Golden Rose (9 zł); 2. Wibo (z pędzelkiem i minipęsetą; 17 zł).

Maskarą

Najszybszym sposobem na wymodelowanie brwi jest użycie żelowego ko- rektora w formie maskary. Najpierw uporządkuj je grzebykiem (rób to w tę stronę, w którą rosną włoski, nigdy pod włos). Potem pociągnij maskarą (utrwali kształt łuku, a włoski pogrubi i nada im kolor). Jeśli jesteś blondynką, sięgaj po brązowy kolor. Szatynki i brunetki lepiej wyglądają w brwiach wymodelowanych czarnym żelem. Wypróbuj żelowe korektory: 1. Vipera Architect (18 zł); 2. La Luxe Paris (11,99 zł).

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Chwila dla Ciebie
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Złoto, srebro, diamenty w codziennej pielęgnacji skóry

    Oczy nam się świecą na widok złota, srebra, pereł i diamentów. Ale również nasza cera inaczej błyszczy, gdy zastosujemy kosmetyki i zabiegi z tymi drogocennymi kruszcami. więcej