​Czerwone paznokcie - odpowiednie na każdą okazję

Krwistoczerwone paznokcie to klasyczny detal, który dodaje kobiecości i seksapilu. Możesz pomalować je na ten wyrazisty kolor zarówno na wielkie wieczorne wyjście, jak i do pracy. Świetnie pasują do każdego stroju, najlepiej komponując się z czernią, szarością i bielą. W połączeniu z delikatnym, minimalistycznym makijażem sprawią, że będziesz przyciągała wszystkie spojrzenia, a do mocnego i intensywnego make-upu podkreślą twoją osobowość.

Zdjęcie

Czerwony to najczęściej wybierany kolor lakieru do paznokci /123/RF PICSEL
Czerwony to najczęściej wybierany kolor lakieru do paznokci
/123/RF PICSEL

Czerwony lakier nigdy nie wychodzi z mody, więc korzystaj z niego kiedy tylko chcesz wyglądać szykownie. Zadbane i równo przycięte paznokcie tej barwy zawsze bowiem wyglądają fantastycznie.

Jak dbać o paznokcie?

Przed przystąpieniem do pomalowania paznokci warto sprawić, by płytki wyglądały doskonale. Bardzo ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Zacznij od wykonania dokładnego manicure: pozbycia się nieestetycznych skórek i równego opiłowania ich końcówek. Po takim zabiegu płytki nie tylko zyskają ładny kształt i będą się dobrze prezentowały, ale także lakier utrzyma się na nich dłużej. 

Reklama

Dbać o paznokcie możesz też dzięki odpowiedniej diecie, bogatej w wapń, krzem i żelazo. Nie zapominaj o korzystaniu ze specjalnych odżywek, szczególnie gdy często używasz lakierów  oraz nawilżaniu ich kremami do rąk. Unikaj tipsów! Nie dość, że dawno wyszły z mody bardzo negatywnie wpływają na kondycję płytek.

Malowanie paznokci

W jaki sposób malować paznokcie, by efekt był zachwycający? Najpierw odpowiednio je przygotuj. Obcięte i wypielęgnowane płytki maluj w dobrych warunkach, nie "na kolanie", gdyż rezultaty mogą być naprawdę nieestetyczne. Zacznij od odtłuszczenia paznokci. Następnie zacznij pokrywać je lakierem od dołu, zdecydowanymi pociągnięciami w kierunku ich końcówek. 

Uważaj, by nie wjechać pędzelkiem na skórki, a jeśli zdarzy ci się ubrudzić szybko pozbądź się smugi patyczkiem higienicznym lub wacikiem nasączonym zmywaczem. Gdy pozwolisz lakierowi zaschnąć na palcach będzie ci potem ciężko go usunąć. Po pomalowaniu płytek odczekaj parę minut i nałóż drugą warstwę. Ważne jest, aby pierwsza zdążyła wcześniej całkowicie wyschnąć. 

Na koniec zaleca się użycie specjalnej bazy utrwalającej lakier i zapobiegającej jego odpryskiwaniu. Wprawne malowanie nie zajmuje dużo czasu, a czerwone paznokcie to świetnie zastępujący nawet najlepszą biżuterię dodatek. Warto więc ćwiczyć!

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Gładsze i młodsze Paznokcie, podobnie jak skóra i włosy, nie są odporne na upływ czasu. Z wiekiem stają się cieńsze i bardziej podatne na uszkodzenia. Wzmocnij je olejkiem, np. cytrynowym,... więcej