Brwi i rzęsy. Magiczne spojrzenie

Wyrazista oprawa oczu to prawdziwy skarb – dodaje twarzy kobiecości i uwydatnia rysy. Jeśli masz ładne brwi i rzęsy, podkreślaj je z dumą. Jeśli nie, dowiedz się, jak możesz je wzmocnić.

Bujne, gęste rzęsy

Aby cieszyć się takimi rzęsami, dbaj o nie kompleksowo. Chroń przed uszkodzeniami i dobrze je odżywiaj.

Kobiety marzą o rzęsach „jak firanka”. Jednak w dojrzałym wieku, także w wyniku niektórych chorób czy niedoboru mikroelementów, włoski mogą się przerzedzać. Oprawa oczu traci wtedy na wyrazistości.

Reklama

Regularnie stosuj serum lub odżywkę, których składniki aktywne (np. kwas hialuronowy, glikoproteiny, witaminy, nanopeptydy i ekstrakty roślinne) poprawiają ukrwienie skóry, a także, wnikając w głąb włosków, regenerują strukturę ich włókien. Takie kuracje trwają zwykle kilka miesięcy, ale warto je przeprowadzać. Rzęsy mogą wydłużyć się nawet o kilka milimetrów. l Odżywkę nakładamy codziennie wieczorem po starannym demakijażu. Niektóre kosmetyki tego typu nakłada się na same rzęsy, inne jedynie na ich nasadę, podobnie jak eyeliner.

Także zielona herbata stymuluje wzrost rzęs dzięki zawartości kofeiny i flawonoidów. Zaparz ją, a gdy ostygnie zamocz w niej dwa płatki kosmetyczne i połóż na oczy na kilka minut. Jeśli masz zieloną herbatę w torebkach, możesz zamiast płatków użyć torebek. Twoje oczy pokochają ten relaksujący kompres.

Tusze do zadań specjalnych

Dzięki odpowiedniej maskarze rzęsy wydadzą się gęstsze, dłuższe i grubsze za jednym pociągnięciem.

Wybór tuszów do rzęs jest ogromny. Wśród nich na pewno znajdziesz taki, który odpowie na Twoje potrzeby.

Jeśli masz rzadkie i cienkie rzęsy, przy wyborze maskary zwróć uwagę na szczoteczkę. Gruba o gęstym włosiu pozwoli osiągnąć efekt zagęszczenia i pogrubienia rzęs. Jeśli chodzi o składniki, warto zwrócić uwagę np. na płynny jedwab. Z kolei zakrzywiona szczoteczka zwiększa precyzję nakładania tuszu. Pozwala pomalować wszystkie rzęsy za jednym razem, rozdziela je i delikatnie podkręca.

Panie o bardzo krótkich rzęsach powinny używać tuszu wydłużającego. Dzięki substancjom, które podczas malowania osiadają na końcówkach rzęs, dają efekt ich przedłużenia.

Istnieją też tusze, które łączą w sobie kilka powyższych funkcji. Są również takie, które nie tylko upiększają, ale też pielęgnują rzęsy, dzięki zawartości olejków roślinnych i witamin.

Ładny rysunek brwi

Brwi o wyraźnie zarysowanym kształcie są teraz bardzo modne. Aby takie były, należy je modelować oraz pielęgnować.

Pęseta i kredka to dla wielu pań główne narzędzia do pielęgnacji brwi. Pamiętaj jednak, że dzięki odpowiednim preparatom możesz też wspomóc porost małych włosków, co znacznie poprawi ich wygląd. Szczególnie po 40. roku życia, gdy włoski stają się słabsze, rzadsze i pojawia się skłonność do ich wypadania.

Ich wzrost przyspieszy regularne stosowanie specjalnej odżywki. Jednak by zauważyć efekt, musisz jej używać przez co najmniej trzy tygodnie. l Składniki aktywne tych preparatów (m.in. polisacharydy, prowitamina B5, kreatyna) stymulują regenerację włosków i przedłużają cykl ich życia.

Jasne brwi przyciemnij specjalną kredką, cieniem albo pomadą. Pamiętaj jednak, że zbyt ciemny kolor i przerysowany kształt brwi nie wyglądają ładnie, a najczęściej postarzają.

Nasza rada

Kondycję brwi poprawi nanoszony na nie regularnie olejek rycynowy. Nie stosuj go jednak na rzęsy, bo może podrażniać spojówki. l U kosmetyczki możesz zrobić hennę i zabiegi zagęszczające brwi: np. Nouveau Lashes czy Microblading Eyebrows.

W roli odżywki sprawdzi się witamina E. Wyciśnij zawartość jednej kapsułki i nanieś ją na rzęsy oraz na ich nasadę. Odżywi włoski, pomoże im się zregenerować. Nie obciążaj rzęs, jeśli nie jest to konieczne. Kiedy możesz, odpuść sobie makijaż. Z kolei robiąc demakijaż, nie trzyj oczu i używaj delikatnych preparatów myjących.

Niektóre gabinety kosmetyczne oferują zabiegi nakładania semipermanentnej maskary. Jest to specjalna metoda tuszowania włosków, dająca efekt utrzymujący się do trzech tygodni. Rzęsy są wydłużone, podkręcone i pogrubione, w kolorze głębokiej czerni i nie wymagają już malowania. Semipermanentną maskarę nakłada się na rzęsy górne i dolne, a nawet na przedłużane. Jest odporna na rozmazywanie i kruszenie się.

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Na żywo

Zobacz również

  • Aby optycznie zmienić kształt nosa, możesz zastosować jedną z dwóch metod wykonania makijażu (konturowania): mokrą lub suchą. Tę pierwszą robisz za pomocą ciemnego lub jasnego podkładu,... więcej